احزاب حلقه واسطه بین مردم و مسئولان هستند/کارکرد و فعالیت احزاب در کشور مغفول مانده است

معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی بیان کرد: کارکرد و فعالیت احزاب در کشور مغفول مانده است، احزاب حلقه واسطه بین مردم و مسئولان هستند و احزاب در قالب یک ساختار مشخص، کارسازی و نخبه گزینی می توانند قدم های مثبتی را در جهت تقویت و هدایت مطالبه گری مردم بردارند.

به گزارش فراهان خبر؛ نظری، معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی در جلسه با احزاب، بزرگان و معتمدین فراهان ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) گفت: ادبیات شاعرانه در این مجلس نشان از حرکت بزرگان این منطقه در مسیر امیرکبیرها و قائم مقام ها می باشد و طیف بزرگی از رجال ایران اسلامی را در دامن خود پرورش داده است.

وی افزود: پیگیری و مطالبه گری جمع بزرگان و معتمدین همواره نشان از دغدغه مندی برای رشد و توسعه منطقه است و نقطه عطفی برای امیدواری به آینده می باشد.

نظری با اشاره به دلخوری ها از برگزاری جلسات مقطعی احزاب در شهرستان گفت: این هشتمین جلسه با احزاب در شهرستان ها است، در سال گذشته حوادثی از جمله اغتشاشات سبب شد تا برگزاری این جلسات به فرصت دیگر موکول شود. احزاب حلقه واسطه بین مردم و مسئولان هستند.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی بیان کرد: کارکرد و فعالیت احزاب در کشور مغفول مانده است، احزاب حلقه واسطه بین مردم و مسئولان هستند و احزاب در قالب یک ساختار مشخص، کارسازی و نخبه گزینی می توانند قدم های مثبتی را در جهت تقویت و هدایت مطالبه گری مردم بردارند.

وی با اشاره به اینکه فراهان مهد فرهیختگان و مستعد پرورش نخبگان است، اظهارکرد: در شهرستان فراهان برجسته ترین مدیران از شهرستان فراهان است و اگر فکر و اندیشه آنها در استان مرکزی به بار بنشیند به پیشرفت و توسعه استان کمک می کند.

نظری افزود: امروز انقلاب اسلامی به سمت پیشرفت و توسعه در حال حرکت است و در این مسیر در عرصه های مختلف همواره قله های ترقی و افتخار را پیموده است.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی اظهارکرد: در زمان جنگ تحمیلی ما سیم خاردار نداشتیم اما هم اکنون در عرصه نظامی قدرت موشک ها ما کابوسی برای دشمنان شده است.

وی افزود: زمانی که بنیانگذار انقلاب اسلامی از خطه استان مرکزی شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی را سر داد و به محض استقرار انقلاب توطئه ها آغاز شد. قائله کردستان، ترکمن صحرا، طبس، جنگ تحمیلی ۸ ساله و … را دشمنان راه انداختند.

سیاه نمایی دستاوردهای نظام خیانت است نظری با اشاره به اقتدار نظامی گفت: بیش از ۳۰۰ هزار جوان ما این برای وطن و ناموس جان داد، دشمن پس از شکست در جنگ تحمیلی، تحریم ها را راه انداخت اما از دل تحریم ها افتخارات ایجاد شد. دشمن به هر نحوی که توانست سعی کرد مانع پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران شود.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران مسیر پیشرفت و توسعه با اقتدار پیموده است، در این ۴۴ سال با وجود زنجیرها، بن بست ها و برخی مسئولان ناکارآمد الان در اوج ایستاده ایم.

وی اظهارکرد: سیاه نمایی و وارونه جلوه دادن دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی خیانت به نظام و ملت همیشه در صحنه است. کارشکنی برخی مسئولان را به پای نظام نگذاریم.

شعار “زن، زندگی، آزادی” برای نابودی بنیان خانواده

معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی گفت: امروز دشمن که از جنگ نظامی و تحریم مأیوس شده و در محور زن و خانواده می خواهد به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند.

وی افزود: غرب برای بیماران پروانه ای دارو نمی دهند و بعد برای مرگ یک خانم کذا و کذا دلسوزی می کنند و علم مظلومیت به دست می گیرد تا کشور را به آشوب بکشاند.

نظری اظهارکرد: دشمن با شعار کذایی و عوام فریبانه زن زندگی و آزادی درصدد است تا حجاب و حیاء را از بانوان ما بگیرد و کانون خانواده را بهم بریزند و با ترویج بی بندو باری اعتقادات دینی ما را ضعیف کند.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی با اشاره به توطئه دشمن گفت: دشمنان، جوانان ما را با دروغ پراکنی در فضای مجازی مرعوب ساخته و به کف خیابان می کشاند و با شبیه خون فرهنگی افتخارات نظام را زیرسوال  ببرد.

وی گفت: این سلسله جلسات چراغ راه ما مسئولان است و به ترمیم رابطه مردم و مسئولان کمک می کند. نظری افزود: مسئول ارشد استانی همواره در بین مردم است و پیگیری مشکلات مردم در اولویت کار استانداری است.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی با اشاره خشکسالی و ضرورت تغییر الگوی کشت افزود: کشت سنت

ی در این منطقه صورت گرفته که باید تغییر الگوی کشت در دستور کار جهادکشاورزی باشد وگرنه با سیستم سنتی، کشاورزی منطقه به سوی نابودی می رود، در ضمن بیمه محصولات کشاورزی هم راهکاری برای جبران خسارت می باشد.

نظری با اشاره به پروژه محور فرمهین به اراک گفت: بحث جاده سازی پرهزینه می باشد، استاندار مرکزی تکمیل این پروژه را پیگیری می کند.

مشارکت ملی در انتخابات را به حداکثر برسانیم

در ادامه حجت الاسلام یعقوبی، فرماندار فراهان با اشاره به انتخابات اسفندماه امسال گفت: اهمیت انتخابات بر کسی پوشیده نیست، انتخابات اسفندماه باید با تعداد آرای بالا ملت حضور یابند که تلاش بی فقه همه مسئولان و مردم را می طلبد.

وی افزود: مردم فراهان از هر حزب و گروهی با حضور گسترده در انتخابات مشارکت می کنند، میزان مشارکت بسیار مهم است، چشم همه جهانیان به آمار برآمده از صندوق ها است.

یعقوبی اظهارکرد: همه باید دست به دست هم دهیم و مشارکت ملی در انتخابات را به حداکثر برسانیم.

دشمن به دنبال تضعیف مشارکت در انتخابات است

ابوالقاسم آقازیارتی،فرماندار فراهان گفت: یکی از نکاتی که رهبری در دیدارهای اخیرشان با نمایندگان و قبلا نیز در بحث انتخابات بیان کردند، بحث مشارکت مردم و رقابت سالم است.

وی افزود: بحث مهمی که پیرامون فرمایشات مقام معظم رهبری مطرح است، بحث مشارکت مردم در انتخابات، چگونگی آن و حداکثری بودن مشارکت است.

آقازیارتی اظهارکرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی به دنبال آن هستند که مهمترین رویداد امسال یعنی انتخابات مجلس که بسیار مهم و حساس است را تضعیف کنند.

فرماندار فراهان گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های دشمن برای واردکردن آسیب به کیان ایران، تحت تاثیر قراردادن انتخابات امسال با تبلیغات منفی است.

وی افزود: امیدآفرینی و جهاد تبیین، از ابزارهای ضروری برای انتخاب صالح‌ترین افراد است که نتیجه آن تشکیل مجلس قوی، انقلابی و کارآمد است.

آقازیارتی اظهارکرد: همچنین انتخابات خبرگان رهبری که همزمان با انتخابات مجلس برگزاری می‌شود به دلیل تاثیر در آینده ایران دارای اهمیت فراوانی است.

فرماندار فراهان با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی فرهیختگان فراهانی گفت: تهیه بانک اطلاعاتی بزرگان و معتمدین فراهان باید تشکیل شود و مابقی افرادی که در عرصه های مختلف شهرستان صاحب نظر هستند، باید شناسایی شوند.

وی افزود: یکی از توفیقات این دولت استاندار مردمی و رایحه خدمت به مردم و حضور وی در تمام شهرستان است.

آقازیارتی اظهارکرد: برای حضور بیشتر مسئولان در بین مردم شهرستان تلاش مضاعف می کنیم و سامانه سامد هم پل ارتباطی با مسئولان می باشد.

نمایندگان به نقاط کم برخوردار توجه کنند

رضا برزآبادی از بزرگان فراهان گفت: مردم شهرستان ها و روستاها در انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رئیس جمهور بالاترین میزان مشارکت را دارند اما متاسفانه پس از انتخابات کمتر به نقاط کم برخوردار توجه می کنند.

وی افزود: باید در مجلس قوانینی وضع شود که مناطق کم برخوردار رشد بیشتری داشته باشند.

سهم فراهان در حوزه توسعه یافتگی صنایع ناچیز است

در ادامه درخشنده از بزرگان فراهان افزود: اغلب مردم شهرستان کشاورز هستند و در ۲ سال اخیر به دلیل خشکسالی برداشت محصول زراعتی نداشته ایم، با توجه به کیفیت گندم فراهان نیاز است که کارگروهی در مرکز استان تشکیل شده و با مطالعات و تحقیقات برای کشاورزی فراهان تدبیر شود.

وی افزود: وضعیت کشاورزی فراهان حال خوشی ندارد. برخی از کشاورزان فراهانی به بانک ها بدهکار هستند که باید تمهیداتی شود.

درخشنده اظهار کرد: توسعه یافتگی صنایع در شهرستان های استان یکسان نیست و سهم فراهان در حوزه توسعه یافتگی صنایع ناچیز است.

وی گفت: تکمیل ساختمان ادارت و مصلی و ساختمان فرمانداری و پروژه محور فرمهین به اراک و تکمیل چارت اداری در شهر فرمهین و خنجین از مطالبات مردم فراهان است.

این شهروند فراهانی بیان کرد: تنها بیمارستانی که دستگاه هواساز ندارد، بیمارستان فراهان است که در این خصوص نیاز توجه مسئولان است.

دولت انقلابی باید انقلابی عمل کند

محمدرضا کرامت از بزرگان بخش خنجین گفت: مسئولان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند، بزرگان بهتر از مسئولان مشکلات را لمس می کنند. وی افزود: مردم از بدو انقلاب وفاداری خود را به نظام و انقلاب ثابت کردند و همواره پای این نظام هستند.

کرامت اظهارکرد: مشارکت مردم در انتخابات نمره به عملکرد مسئولان است و هر میزان که مسئولان عملکرد بهتری داشتند میزان مشارکت بالاتر خواهد بود. مردم به خاطر آرمان خود پای صندوق ها حضور پیدا می کنند.

وی گفت: شرایط کم آبی کشاورزی را در فراهان فلج کرده است و مسئولی هنوز پای درد کشاورز ننشسته است.

کرامت افزود: دولت انقلابی باید انقلابی عمل کند، جلسات را محدود کند و میدانی در میان مردم حضور پیدا کند.

معتمد فراهانی اظهارکرد: استانداردسازی جاده‌ها برای کاهش تصادفات جاده‌ای از مطالبات اساسی مردم است. جاده سازی انتخاباتی در محورهای مواصلاتی خنجین استاندار های لازم را ندارد.

وی با اشاره به تعطیلی نماز جمعه خنجین گفت: امام جمعه باید خود عامل اتحاد و وحدت بین مردم و مسئولین باشد اما نماز جمعه شهر خنجین با وجود پیگیری ها هنوز تعطیل است.

امهال و بخشودگی وام های کشاورزان پیگیری شود

امیرآبادی از دیگر بزرگان فراهان گفت: در انتخابات دو شاخص حضور حداکثری مردم و شور انتخاباتی باید مورد توجه است.

وی افزود: دستاوردهای نظامی نظام چشمگیر است، این امت اسلامی به منزله مادر برای نظام هستند و در بحران ها از جمله تحریم و مشکلات اقتصادی پای این نظام هستند.

امیرآبادی با اشاره به خسارت خشکسالی گفت: امهال وام کشاورزان و بخشودگی سودهای بانکی کشاورزان در شرایط کنونی می تواند به کشاورزان خسارت دیده کمک کند.

پیرترین پروژه راهداری استان بلاتکلیف رها شده است

تلخابی از دیگر بزرگان فراهان گفت: حدود ۱۷ سال پیش ساخت پروژه جاده اراک به فرمهین کلید خورده است اما اکنون به عنوان پیرترین پروژه راهداری استان نیمه کاره رها شده است.

وی افزود: پروژه گوساله پرواری در شهر تلخاب از سه پروژه استانی بوده است که پس از ۲۴ سال همچنان بلاتکلیف رها شده است.

تلخابی بیان کرد: حضور بالای مردم فراهان در انتخابات حتی رسانه های غربی را نگران کرده است. به خواسته مردم و احزاب احترام بگذارید و مطالبات مردم را پیگیری کنید.

تلاش مضاعف فنی و حرفه ای برای توانمند سازی بانوان فراهانی

خانم چاقری از بانوان فراهانی گفت: تلاش مضاعف فنی و حرفه ای برای توانمند سازی بانوان شهرستان می تواند زمینه اشتغال را برای بانوان خانه دار در راستای کم به معیشت خانواده فراهم کند.

چاقری اظهارکرد: اداره کل فنی و حرفه ای می تواند با ارائه آموزش های مهارتی ویژه بانوان، نقش موثری را در ایجاد اشتغال و تقویت اقتصاد خانواده ها ایفا کند.

وی بر برنامه ریزی برای احیای مشاغل خرد خانگی در راستای حمایت از چرخه اقتصادی روستاها تاکید کرد.

بانوی فراهانی گفت: زنان تضمین کننده سلامت خانواده هستند، شادابی زنان عامل مهمی برای شادکامی خانواده ها و نشاط اجتماعی است و برای نشاط اجتماعی در بانوان باید برنامه ریزی شود و امکانات و زیرساخت های لازم فراهم شود.

خدمات مسئولان نباید سیاه نمایی شود

حجت الاسلام حسینی از روحانیون فراهان گفت: ذهنیت افراد را به مسئولان و نظام جمهوری اسلامی تخریب نکنیم، خدمات مسئولان نباید سیاه نمایی شود.

وی با اشاره به اینکه مملکت را به دست نااهلان ندهیم، افزود: تمام مشکلات کشور حل شدنی است اما برخی از مشکلات به مافیای اقتصادی و مسئولان بی‌کفایت است.

حسینی اظهارکرد: در حال حاضر جنگ اقتصادی داریم و مهم ترین موضوع معیشت مردم است، ایجاد اشتغال در روستاها برای جوانان به رونق اقتصاد روستاها کمک می کند و احداث باشگاه ورزشی هم به نشاط و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی جوانان کمک می کند.

امام جماعت روستای غیاث آباد گفت: یکی از مطالبات بحق مردم روستای غیاث آباد پوشش اینترنتی است که در حال حاضر با وجود پیگیری های مسئولان شهرستانی محقق نشده است.

دستجانی از اهالی فراهان گفت: سالن ورزش در فراهان ۲۰ سال پیش کلنگ زنی شده و با وجود وعده های مسئولان هنوز افتتاح نشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهارده =