صاعقه جان مرد ۶۰ ساله را در روستای حرآباد فراهان گرفت

عصر امروز پنجشنبه ۱۸ خرداد صاعقه در ابتدای جاده روستای حرآباد محور فراهان جان ِ مرد ۶۰ ساله را در حین آبیاری گرفت.

به گزارش فراهان خبر؛ صاعقه جان مرد ۶۰ ساله را در روستای حرآباد فراهان گرفت.

ایران نژاد، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان مرکزی از مرگ آقایی ۶۰ ساله بر اثر برخورد صاعقه، در ابتدای جاده روستای حرآباد فراهان در حین آبیاری زمین زراعی خود خبر داد.

وی افزود: در ساعت ۱۷:۱۵ با اعلام نیاز به حضور عوامل اورژانس بر بالین پیرمرد ۶۰ ساله که دچار صاعقه زدگی شده بود بلافاصله نزدیکترین پایگاه اورژانس به محل حادثه اعزام شد که متاسفانه بدلیل شدت آسیب وارده این هموطن قبل از رسیدن آمبولانس فوت نموده بودند.

مهمترین و ساده‌ترین دلیل حوادث ناشی از صاعقه، عدم آگاهی از روش‌های صحیح پناه گیری است، شانس اصابت رعد و برق به یک فرد حدود یک در ۶۰۰ هزار است و با رعایت توصیه‌های ایمنی این شانس را می توان کاهش داد.

کشاورزان و دامداران در هنگام نامساعد بودن شرایط جوی باید بلافاصله در مکانهای بسته و سقف‌دار پناه بگیرند و از ایستادن در کنار درختان و تکه سنگهای بزرگ و اشیای فلزی خودداری کرده و از گیرنده رادیویی و گوشی تلفن استفاده نکنند.

همچنین روستائیان باید در هنگام صاعقه از تردد و استقرار در ارتفاعات روستاها که به‌ دلیل شرایط خاص اقلیمی و زمین شناسی احتمال برخورد صاعقه وجود دارد و موجب تلفات می ‌شود، خودداری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =