شهید چمران علم و عمل را در هم آمیخته بود

رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: شهید چمران نمونه والا و کم‌نظیری از «علم» و «عمل» بود و به بدرستی و به بهترین شکل ممکن توانست با جوهره «ایمان»، «علم» را در «عمل» جاری کند.

محمدرضا کرامت، رزمنده و جانباز فراهانی در گفتگو با فراهان خبر گفت: شهید چمران انسان وارسته باایمان شجاع باتدبیر آشنا به علوم نظامی بویژه جنگهای نامنظم بود.

وی افزود: شهید چمران از نوجوانی مسیر زندگی خود را با قرآن و توکل به خداوند متعال و مبارزه با ظالمان آغاز کرد.

کرامت اظهارکرد: ایشان مبازرات خود را با تشکیل گروه جنبش اسلام از لبنان شروع کرد و با کوشش و فرماندهی شهید چمران در حرکت امل بود که اسرائیل برای نخستین‌بار از لبنان گریخت.

جانباز دفاع مقدس بیان کرد: شهید چمران پس از تاسیس گروه آموزش‌های جنگ‌های نامنظم و چریکی توانست با فرماندهی و هدایت آنها در جبهه مبارزه با رژیم صهیونیستی موفقیت‌های قابل توجه را کسب کند.

وی گفت: شهید چمران مصداق بارز آیه؛ «الذین آمنووهاجرو وجاهدو فی سبیل الله… » بود و ایمان کامل به خدا داشت برای مبارزه هجرت کرد و در راه خدا جهاد کرد و در نزد خداوند سعادتمند شد.

کرامت افزود: شهیدچمران بعد از برقراری امنیت در منطقه پاوه و کردستان به منطقه جنوب عزیمت کرد و با شجاعت و دلیری در برابر متجاوزان ارتش بعث به دفاع جانانه پرداخت و ستاد جنگ‌های نامنظم را تشکیل داد.

رزمنده دفاع مقدس گفت: دکتر چمران نمونه والا و کم‌نظیری از «علم» و «عمل» بود و به بدرستی و به بهترین شکل ممکن توانست با جوهره «ایمان»، «علم» را در «عمل» جاری کند.

وی خاطرنشان کرد: برای شهید چمران همانند سایر شهدا، دنیا و مقامات دنیا مهم نبود او به تکلیف خودعمل می‌کرد و مطیع امر ولایت و رهبرش بود و سرانجام در۳۱ خردادماه سال ۶۰ در دهلاویه به آرزو خود رسید و به جمع همرزمان شهیدش پیوست.

۳۱ خرداد ماه سالگشت شهادت و عروج خونین شهید دکتر مصطفی چمران نماینده و مشاور امام خمینی(ره) در شورای عالی دفاع در دهلاویه در جنوب ایران و استان خوزستان است.

هنوز هم یاران با وفای مصطفی در غم از دست دادن او عزا دارند و امروز پس از گذشت ۴۲ سال یادش را گرامی می دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شش =