امام محمدباقر(ع) با منبع علم الهی مردم را با معارف والای شیعی آشنا کرد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فراهان گفت: امام محمدباقر(ع) با توجه به بهره‌مندی از منبع عظیم علم الهی مردم را با روایت‌های اصیل نبوی و علوی آشنا کرده و معارف والای شیعی را برای مردم بیان کرده و تشریح و تحلیل می‌کردند.

حجت الاسلام طاهریان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فراهان ضمن تسلیت شهادت امام محمدباقر(ع) گفت: تبیین اندیشه‌های اسلامی و تحلیل معارف عرفانی و علوم الهی توسط امام محمدباقر(ع) موجب شد که آن حضرت با عنوان باقرالعلوم در میان مردم شناخته شوند.
وی افزود: امام محمدباقر(ع) با توجه به بهره‌مندی از منبع عظیم علم الهی مردم را با روایت‌های اصیل نبوی و علوی آشنا کرده و معارف والای شیعی را برای مردم بیان کرده و تشریح و تحلیل می‌کردند.
طاهریان اظهارکرد: روایت‌ها و منابع مستند و معتبر، آن حضرت در سن چهار سالگی به همراه پدر بزرگوار خود، امام سجاد علیه السلام، به کربلا آمده و شاهد وقایع دشوار و جان‌سوز آن روز بوده‌اند. درنهایت هم ایشان به همراه سایر کاروانیان به اسارت برده شدند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فراهان گفت: مُهر قبولی ولایت از دیدگاه امام باقر(ع) از حقیقی ترین روابط موجود در جهان هستی، رابطه انسان به امام خویش است.
وی بیان کرد: این ارتباط تنگاتنگ، بین شیعیان و امامان معصوم(ع) شکل می گیرد که چون شیعیان را با منابع فیض و رحمت الهی متصل می سازد.
طاهریان خاطرنشان کرد: ولایت، ذخیره‌ى شیعیان براى جانکاه‌ترین لحظات هستى است؛ هنگام مرگ که دست انسان از هر چیز کوتاه مى‌شود، جز ریسمان محکم ولایت و محبت اهل بیت(ع) دستگیر او نخواهد بود
انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 6 =