واکنش آمریکا به پرداخت بدهی عراق به ایران

وزارت خارجه آمریکا ضمن واکنش به پرداخت بدهی گازی عراق به ایران گفت که معافیت‌های تحریمی فقط برای معاملات بشردوستانه قابل دسترس خواهد بود.

میتو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشستی خبری در پاسخ به پرداخت بدهی‌های گازی عراق به ایران گفت: «من فقط می‌گویم هیچ تغییری در سیاست ما در قبال ایران یا عراق ایجاد نشده است».

به گزارش پایگاه خبری وزارت خارجه آمریکا، وی در این‌باره افزود: «دولت بایدن به اجرای تمامی تحریم‌های آمریکا علیه ایران ادامه می‌دهد. از سال ۲۰۱۸، وزارت امور خارجه تعدادی معافیت تحریمی را در مشورت با کنگره ارائه کرده است که به عراق اجازه می‌دهد تا هزینه واردات برق از ایران را با انتقال وجه به حسابی محدود در عراق بپردازد».

این مقام آمریکایی با بیان اینکه بدهی‌های پرداختی عراق به ایران فقط به اشخاص ثالث تایید‌شده می‌رسد، تاکید کرد: «مطابق با تحریم‌های آمریکا، این وجوه فقط برای معاملات بشردوستانه و سایر معاملات غیر تحریمی قابل دسترسی است».

میلر در پایان گفت: «آن پول‌ها مستقیماً به ایران منتقل نمی‌شوند و آمریکا همچنان به صورت مورد به مورد تراکنش‌های استفاده از وجوه را [زیر نظر گرفته و]تأیید می‌کند».

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =