۱۵ هزار و ۵۰۰ قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت اهدا شد

بذرپاش گفت: تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ قطعه زمین رایگان در قالب طرح جوانی جمعیت اهدا شده است که تا پایان امسال ۷۰ هزار قطعه تقدیم واجدان شرایط خواهد شد.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز در آیین اهدای ۱۲۱۰ قطعه زمین رایگان طرح جوانی جمعیت در مشهد گفت: هفت هزار قطعه زمین از این تعداد در استان خراسان رضوی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: برای دولت، هر قطعه زمین ۲۰۰ میلیون تومان برای خدمات زیربنایی هزینه دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خدمات فقط محدود به اهدای یک قطعه زمین نیست، اظهار داشت: در مبحث اهدای زمین، ایجاد مدرسه، درمانگاه، پاسگاه، مسجد و دیگر موارد هم مدنظر است.

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم، همه توان و ظرفیت دولت برای محقق سازی تاکیدات رییس جمهور کار گرفته می‌شود و اگر هم توان آن را نداشته باشیم به مجلس محترم و مردم این موضوع را اعلام و اطلاع رسانی می‌کنیم.

اهدای ۱۲۱۰ قطعه زمین رایگان به خانواده‌های سه فرزندی خراسان رضوی امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن شامل طرح جوانی جمعیت می شود

بذرپاش افزود: واگذاری زمین به ۴۰۰ هزار متقاضی در هدفگذاری قرار دارد، اما در راستای طرح جوانی جمعیت هدفگذاری کردیم که ۷۰ هزار قطعه زمین واگذار کنیم که ۱۰ درصد آن متعلق به خراسان رضوی است که تا پایان سال ۷ هزار قطعه زمین به خانواده‌های این استان واگذار خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به مناسبت این روز فرخنده برنامه واگذاری ۱۲۱۰ قطعه زمین رایگان به خانواده‌های دارای ۳ فرزند خراسان رضوی برگزار شد. امیدوارم بتوانیم این حرکت را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

بذرپاش گفت: در این ایام ۱۵۵۰۰ قطعه زمین رایگان در زیر مجموعه این طرح به خانواده‌های دارای ۳ فرزند در سراسر کشور اهدا شد. واگذاری زمین نیاز به زمان دارد زیرا تامین زیرساخت‌ها و انتخاب جای مناسب و فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب زمان‌بر است.

او ادامه داد: همکاران ما در استانداری‌ها تمام تلاش خود را در این موضوع به کار گرفته‌اند. رئیس جمهور نیز در جلسات شورای عالی مسکن نسبت به اجرای طرح جوانی جمعیت تاکید دارد. دولت تمام بضاعتش در میانه میدان است و از تمام نهادهای عمومی و بخش‌های مختلف درخواست‌ داشته تا زمین‌های خود را برای اجرایی شدن این طرح به میدان آورند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: هرکس با هرنگاهی به این موضوع نگاه کند طرح مبارک و ضروری است. این طرح برای آینده ایران موضوع مهمی به شمار می‌رود تا چند سال آینده موضوع جمعیت از مرحله خطر فاصله بگیرد و به مرحله ثبات برسد تا آینده ایران به بهترین نحو رقم بخورد.

بذرپاش گفت: تسهیلات طرح ملی مسکن نیز شامل طرح جوانی جمعیت خواهد شد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =