۱۵۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی در استان مرکزی ثبت نام کردند

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: ۱۵۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی در استان مرکزی ثبت نام کردند.

به‌ گزارش فراهان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، حمید انعامی ظهر امروز در نشست نهضت ملی مسکن استان مرکزی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن، اظهار داشت: در استان مرکزی نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر ثبت نام در طرح نهضت ملی انجام شده است، نزدیک به ۳۰ هزار واحد تامین زمین شده که از این میزان ۲۰ هزار واحد تعریف پروژه شده است. 

وی افزود: در حال حاضر ۱۶ هزار واحد در حال ساخت است که پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد دارد و امید است با تصمیماتی که در این جلسه اخذ شد و حمایت مسئولان بتوان تامین زمین را انجام داد و پروژه‌ها سرعت گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی بیان کرد: مسکن از مهمترین بخش‌های زندگی اجتماعی مردم و خانواده‌ها است، بنابراین براساس سیاست های تعریف شده دولت سیزدهم در استان مرکزی تمام ظرفیت‌ها را برای تسریع در روند تولید مسکن مورد نیاز مردم به‌کار گرفته‌ایم.

پیشرفت چشمگیر اقدامات در حوزه نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید استان مرکزی

سعید میرزایی، مدیرعامل شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران در این نشست، اظهار داشت: ۱۸۰ هکتار در شهر جدید امیرکبیر آغاز شده است و  برای ۱۶۰ هکتار نیز آماده‌سازی آن تامین شده که قسمتی از آن برای نهضت ملی مسکن تعیین شده است، ۹۷ قطعه از آن برای طرح جوانی جمعیت در نظر گرفته شده است، همچنین بسته‌های ۵۰تایی در نظر گرفته شده که زمین تحویل مردم شود تا خود مردم ساخت و ساز را انجام دهند که اگر استقبال مردم وجود داشته باشد بسته‌های بعدی نیز در نظر گرفته می‌شود.

وی یکی از موضوعات و چالش‌های مهم را در خصوص دستگاه‌های خدمات‌رسان استان برشمرد و افزود: طرح آماده‌سازی آب و فاضلاب انجام شده، در حالی که از سوی آب و فاضلاب اعلام شده که امکان تامین هزینه وجود ندارد و  آبفا هزینه پکیج فاضلاب را ۱۰۱ میلیارد تومان اعلام کرده است که باید شهرک پرداخت کند.

مدیرعامل شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران تصریح کرد: در شهر جدید مهاجران نیز ۹۸ هکتار آماده‌سازی شده که ۸۰ درصد پیشرفت دارد و ۱۸۰ هکتار هم به محدوده شهر الحاق شده که در حال تهیه طرح آماده‌سازی است که ظرفیت ۶ هزار واحد را دارد که پس از مراحل قانونی طرح نهضت ملی در این ۱۸۰ هزار هکتار آغاز می‌شود.

انتهای پیام/۷۱۱/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =