آبرسانی به ۲۰۸ روستای استان مرکزی در طرح جهاد آبرسانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی از اجرای طرح جهاد آبرسانی به روستاهای کم‌برخوردار با پیشرفت ۶۸ درصدی خبر داد و گفت: در طرح جهاد آبرسانی استان مرکزی، فاز نخست ۶۷ روستا و در فاز دوم ۱۴۱ روستا آبرسانی می‌شود.

به‌گزارش فراهان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، حشمت‌الله عباسی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح جهاد آبرسانی به روستاهای کم‌برخوردار اظهار داشت: در راستای اجرای طرح جهاد آبرسانی ۲۰ هزار روستا در کشور از آب پایدار بهره‌مند می‌شوند و در استان مرکزی نیز فاز در نخست ۶۷ روستا و فاز دوم ۱۴۱ روستا آبرسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه استان مرکزی به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در امر جهاد آبرسانی است، افزود: پروژه جهاد آبرسانی در استان مرکزی با پیشرفت ۶۸ درصدی همراه بوده است که در این طرح اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال دیده شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی صریح کرد: هم اکنون عملیات اجرایی پروژه‌های آبرسانی در قالب ۷ مجتمع آبرسانی و دو تک روستا در شهرستان‌های ساوه، خمین، شازند، خنداب و کمیجان به جد دنبال می‌شود، با اتمام این طرح شاخص جمعیت تحت پوشش آب روستایی در استان از ۹۱.۳ به ۹۳.۱ می‌رسد.

عباسی بیان کرد: اجرای طرح جهــاد آبرســانی فرصــتی بزرگ بـرای خدمـت‌رسانی بـه روسـتاییان است، عملیات اجرایی طرح آبرسانی در ۶۷ روستا آغاز شده و تاکنون اجرای طرح آب رسانی در ۲۳ روستای شهرستان‌های ساوه، خمین، شازند و کمیجان به طور کامل اجرا شده و در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: شاخص بهره‌مندی از آب سالم و بهداشتی در بخش روستایی در استان ۸۵.۳۲ درصد است که با اتمام پروژه جهاد آبرسانی ما می‌توانیم شاخص بهره‌مندی را به ۸۹.۴ درصد افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با بیان اینکه در راستای تکمیل پروژه‌های جهاد آبرسانی در استان مرکزی مجموعا ۱۸ منبع تامین آب جدید شامل چشمه و چاه در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: احداث ۶ ایستگاه پمپاژ آب و ۱۸ مخزن ذخیره آب با حجم ۴ هزار متر مکعب، اجرای ۷۶ کیلومتر خطوط انتقال آب و اصلاح و توسعه ۱۰۰ کیلومتر شبکه توزیع آب از دیگر اقدامات برنامه‌ریزی شده در طرح جهاد آبرسانی است.

انتهای پیام/۷۱۱/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هشت =