حجاب و عفاف نقش تعیین کننده در ارتقای سلامت جامعه دارد

کارشناس فرهنگی گفت: حجاب و عفاف نقش تعیین کننده در ارتقای سلامت جامعه دارد، اگر حجاب و عفاف در جامعه کم رنگ شود و بی‌بندباری در جامعه حکمفرما باشد لذات محیط خانه به اجتماع منتقل می‌شود.

حجت الاسلام حسینی، کارشناس فرهنگی در گفتگو با فراهان خبر گفت: در اسلام برای حفظ حرمت و شأن زن برای حضور در اجتماع نباید زمینه تحریک مرد را ایجاد کند و مرد هم نباید چشم چرانی کند.

وی افزود: این دیدگاه اسلام نه تنها سبب فلج نشدن نیروی کار زن در جامعه نشده بلکه موجب تقویت اقتصاد خانواده و جامعه می‌شود. برخلاف دیدگاه غرب که حجاب را مانع حضور زن در جامعه تلقی می‌کند، حجاب حضور زن در جامعه و آرامش و ثبات جامعه را فراهم می‌کند.

حسینی اظهار کرد: امروزه زنان ایرانی با حجاب اسلامی علاوه بر کسب تحصیلات عالیه در دانشگاه‌ها و فعالیت در مشاغل مختلف در عرصه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و… افتخار آفرینی می‌کنند.

کارشناس فرهنگی اظهار کرد: ایجاد بی‌هویتی در نسل جوان از ترفندهای استعمارگران است، دشمن با ترویج بی‌بندوباری در دختران و زنان جوان می‌خواهد ارزش و حریم شخصیت زن را بشکند و زمینه سوء استفاده هرزه گان را فراهم کند و ارزش‌های وجودی زن را تخریب کند.

حسینی با اشاره به ایستادگی زنان ایران در مقابل حیازدایی و رفع حجاب در حکومت رضاخان بیان کرد: زنان مسلمان با به جان خریدن همه خطرات و تحقیرها تا پایان حکومت رضاخان و حتی پس از آن حاضر به ترک حجاب اسلامیشان نشدند، بلکه مقاومت کردند و الگو و افتخاری برای نسلهای آینده شدند.

وی گفت: حجاب و عفاف نقش تعیین کننده در ارتقای سلامت جامعه دارد، اگر حجاب و عفاف در جامعه کم رنگ شود و بی‌بندباری در جامعه حکمفرما باشد لذات محیط خانه به اجتماع منتقل می‌شود. حسینی افزود: فراوانی مظاهر بی‌عفتی و تابلوی زنان برهنه، جامعه مردان را تا مرز خشنونت جنسی سوق می‌دهد.

کارشناس فرهنگی اظهارکرد: برهنگی و بدحجابی، سقوط و انحطاط معنوی و فکری و پیامدهای شوم بیماری روانی و در نهایت جسمی را به ارمغان می‌آورد.  

وی گفت: اعتماد برای رشد و تعالی خانواده و ایمان رکن دیگر در خانواده است.

حسینی افزود: اگر زن و شوهر به جای روابط ضابطه مند دنبال آزادی و کامیابی‌های غیر شرعی باشند، اعتماد کاهش و ایمان تضعیف و بنیان خانواده متزلزل می‌شود.

کارشناس فرهنگی اظهارکرد: باید رسانه، مبلغان، اساتید دانشگاه و فعالان فرهنگی کمک کنند تا حجاب و عفاف تبدیل به گفتمان شود.  

وی خاطرنشان کرد: گسترش فعالیت فرهنگی، رعایت حجاب و عفاف از سوی خانواده‌ها و متولیان فرهنگی به عنوان الگو، افزایش احساس مسئولیت اجتماعی و نظارت عمومی و اهمیت به نقش سازمان‌های مردم نهاد در مسئله امر به معروف و تبیین حجاب و عفاف کمک می‌کند تا حجاب و عفاف در جامعه ترویج پیدا کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =