مشارکت روز افزون نیکوکاران با بهزیستی/ فعالیت ۷ مرکز خدمات بهزیستی در فراهان

رئیس بهزیستی فراهان گفت: بهزیستی شهرستان فراهان دارای یک اداره دولتی و ۷ مرکز خدمات بهزیستی غیردولتی، خیریه، کمپ ترک اعتیاد و خانه کوچک معلولین است که علاوه بر محدودیت های بسیار زیاد، وظایف سازمان را با بیشترین کیفیت تقدیم مردم عزیز شهرستان می کند.

نجفی؛ رئیس اداره بهزیستی فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: سازمان بهزیستی مولود انقلاب اسلامی ایران است که به منظور گسترش عدالت و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه تشکیل شده است.

وی افزود: حمایت از افراد دارای معلولیت، زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و خانواده های دارای عضو مصرف کننده مواد مخدر و اعتیادآور با حفظ ارزشها و کرامات والای انسانی و بررسی نارسایی ها و مشکلات اجتماعی به طور علمی فعالیت می کند.

نجفی اظهارکرد: بهره گیری از توان نیروهای دلسوز و دغدغه مند و کارشناسان خدوم و خلاق در بخش های دولتی و غیردولتی در راستای پیشگیری و کنترل انواع آسیب های اجتماعی است.

رئیس اداره بهزیستی فراهان گفت: ارائه خدمات آموزشی، مراقبتی و درمانی به افراد دارای معلولیت و برگزاری انواع دوره های آموزش مهارتهای زندگی، انتخاب همسر، فرزندپروری و غیره در جهت رشد فرهنگ آحاد افراد جامعه از دیگر فعالیت های بهزیستی است.

وی افزود: استمرار این فعالیت ها مرهون همراهی مردم نیک اندیش و خیّرین و نیکوکاران عزیز کشورمان بوده است. نجفی اظهارکرد: مطابق فرمایش رهبری معظم انقلاب که هر انسانی واقعا اگر بخواهد یک عمل خالص در خدمت مستضعفان انجام دهد، یکی از مکان هایی که اینکار در آنجا عملی است؛ سازمان بهزیستی است.

رئیس بهزیستی فراهان گفت: ما شاهد افزایش روزافزون خیریه ها و مراجعه افراد نیکوکار برای مشارکت و همراهی با کارکنان دلسوز سازمان هستیم. وی افزود: البته حمایت های مردمی علاوه بر اعتبارات دولتی است که در حکومت دینی و اسلامی کشور عزیزمان همواره شاهد رشد اعتبارات در این خصوص هستیم که باعث افزایش میزان و کیفیت ارائه خدمات سازمان شده است.

نجفی اظهارکرد: ۲۵ تیر ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز بهزیستی و تأمین اجتماعی نامگذاری شده و از ۲۴ لغایت ۳۰ تیر هفته بهزیستی و امسال شعار سازمان(برای مردم، برای به زیستن) است.

رئیس بهزیستی فراهان بیان کرد: بهزیستی شهرستان فراهان دارای یک اداره دولتی و ۷ مرکز خدمات بهزیستی غیردولتی، خیریه، کمپ ترک اعتیاد و خانه کوچک معلولین است که علاوه بر محدودیت های بسیار زیاد، وظایف سازمان را با بیشترین کیفیت تقدیم مردم عزیز شهرستان می کند.

وی گفت: در این هفته بهزیستی شهرستان فراهان همگام با سایر بخش های سازمان بهزیستی در سراسر کشور برنامه های متنوعی جهت معرفی بیشتر سازمان، ایجاد و افزایش نشاط بین کارکنان و مراجعین و ولی نعمتان خود اجرا می کند.

نجفی افزود: عطر افشانی و گلباران قبور مطهر شهدا، دیدار با تعدادی از خانواده های تحت حمایت، برنامه های جشن با حضور افراد جامعه هدف و بازدید از کارگاه های تحت حمایت بهزیستی از جمله برنامه های هفته بهزیستی در شهرستان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 4 =