ولایتمداری بارزترین ویژگی شهدای کربلا است

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی فراهان افزود: یاران اباعبدالله(ع) اولویت شان ولایت بود و در راه امام از همه چیز گذشتند و برای رسیدن به هدف والای خود از تمامی دلبستگی های دنیوی دل کندند و به فرمان امام زمان خود بودند

حجت الاسلام اصغر کارجو؛ سرپرست تبلیغات اسلامی فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اینکه شیعیان و هواداران اهل بیت(ع) به سه دسته تقسیم می شوند، گفت: شیعیان طبقه اول به خاندان رسالت عشق می ورزیدند و در پنهان و آشکار، از آرمان های آنان دفاع می کردند و در کلام امام صادق(ع)، این دسته از دوستان تراز اول اهل بیت(ع) هستند.

ویبا بیان اینکه شیعیان طبقه اول حق و باطل را به درستی تشخیص می دهند، افزود: در نهضت عاشورا، حبیب بن مظاهر اسدی، مسلم بن عوسجه و ابو ثمامه صائدی، نمونه های شناخته شده این دسته از شیعیان و علاقه مندان اهل بیت علیهم السلام بودندف تعتدا این طبقه از شیعیان کم است اما ارزش و مقام بسیار والایی دارند.

کارجو اظهارکرد: دسته دوم در ظاهر دوستدار اهل بیت(ع) هستند ولی دوستی آنها، از مرز ظاهر و زبان، تجاوز نمی کند و به شیوه پادشاهان رفتار می کنند و برده دنیا بوده و دین، بر سر زبان هایشان است.

سرپرست تبلیغات اسلامی فراهان گفت: دسته سوم شیعیان از تراز سوم هستند و این دسته، اهل بیت(ع) را در قلب خود، دوست دارند ولی جرئت اظهار ارادت نسبت به آنان را نداشتند،  بیشتر شیعیان کوفه، از این دسته بودند.

وی بیان کرد: این دسته در فضایی که احساس می کردند که امام حسین(ع) پیروز می شود، با مسلم بیعت کردند اما در فضایی که دیدند همراهی با امام(ع) برای آنها خطرناک است، در صف پیروان بنی امیه قرار گرفتند.

کارجو گفت: آن چیزی که سبب شده یاران اباعبدالله الحسین(ع)در تاریخ بدرخشند، همان یقین به ذات اقدس الهی و امام حسین(ع) است، از این رو در تاریخ جاودانه شده اند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی فراهان افزود: یاران اباعبدالله(ع) اولویت شان ولایت بود و در راه امام از همه چیز گذشتند و برای رسیدن به هدف والای خود از تمامی دلبستگی های دنیوی دل کندند و به فرمان امام زمان خود بودند.

وی با بیان اینکه عاشورا اوج ولایتمداری بود، خاطرنشان کرد: باید به معنای واقعی ولایتمدار بود و امام زمان خود را یاری کرد، درسی که اکنون باید از عاشورا بگیریم این است که آن گونه‌ای که شهدای کربلا ولایتمدار بودند، ما ولایتمدار باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =