راهپیمایی اربعین مسیر خودسازی و تفکر است

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در راهپیمایی اربعین برکات فراوانی وجود دارد، گفت: راهپیمایی اربعین مسیر خودسازی و تفکر است و انسان را از تلاطمات اعتقادی و سستی در باورها مصون نگاه می‌دارد.

ولی الله بیاتی، نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اهمیت اربعین حسینی گفت: سفر اربعین قدمتی چند قرنه دارد و شیعیان سینه به سینه و نسل به نسل این سنت را حفظ کرده‌اند.

وی افزود: جابر نخستین زائر امام حسین(ع) در روز اربعین بود که با مشقت فراوان برای زیارت این امام همام خود را به کربلا رساند و بنیانگذار زیارت اربعین شد.

بیاتی اظهارکرد: پس از پایان جنگ تحمیلی فصل تازه‌ای از راهپیمایی اربعین آغاز شد و اربعین محور اتحاد مسلمانان ایران و عراق شد.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان گفت: هرساله به سیل خروشان زائران اربعین افزوده شده و دسته دسته مردم اعم از شیعه و غیر شیعه به سمت سرزمین نینوا روانه شده و پرچم لبیک یا حسین را از اقصی نقاط جهان بر دوش می‌کشند.

وی افزود: در راهپیمایی اربعین برکات فراوانی وجود دارد، راهپیمایی اربعین مسیر خودسازی و تفکر است و انسان را از تلاطمات اعتقادی و سستی در باورها مصون نگاه می‌دارد.

بیاتی، اربعین را عامل وحدت جهان اسلام دانست و با بیان اینکه از کشورهای مختلف در اربعین حضور دارند، اظهارکرد: اربعین قدم گذاشتن در مسیر خودسازی، تمرین استقامت در برابر ظلم و قدرت نمایی در برابر دشمنان است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اربعین قدرت نرم شیعه است و باید فرهنگ شیعه را در جهان نهادینه کرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال با رایزنی‌ها و هماهنگ‌های صورت گرفته بین کشور ایران و عراق خدمات بهتری به زائران ارایه می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =