پیدا شدن رد یک فضاپیمای بیگانه در مریخ + عکس

در تصویر جنجال‌ برانگیز تازه‌ای که از مریخ در فضای مجازی دست به دست می‌شود، اثر خراش‌هایی بر سنگ علامت‌گذاری و در کنار آن رد چرخ و دیگر اثرات یک فضاپیمای بیگانه به نمایش گذاشته شده است.

باز هم مریخ خبرساز شده و با پیدا شدن دهانه‌ای که می‌گویند بر اثر فرود یک فضاپیمای بیگانه ایجاد شده نگاه‌ها را به خود جلب کرده است.

در تصویر جنجال برانگیز تازه‌ای که از مریخ در فضای مجازی دست به دست می‌شود، اثر خراش‌هایی بر سنگ علامت‌گذاری و در کنار آن رد چرخ و دیگر اثرات یک فضاپیمای بیگانه به نمایش گذاشته شده است.

هر چند نمی‌توان این شواهد را برای تایید فرود یک فضاپیمای بیگانه در مریخ کافی دانست، اما به باور برخی کارشناسان نظریه فضاپیمای فرازمینی و حتی زمینی را نیز نمی‌توان با قاطعیت رد کرد.

رد یک فضاپیمای بیگانه در مریخ

در این تصویر که توسط مریخ نورد کنجکاوی گرفته شده است، برآمدگی‌های عجیب میخ‌مانندی به چشم می‌خورد. ناتالی کابرول اخترزیست‌شناس ناسا آن را عجیب‌ترین سنگی می‌داند که در ۲۰ سال مطالعه مریخ دیده است.

یک مقاله جدید این سازند‌ها را طبیعی و همانند پدیده‌هایی دانسته‌اند که هنگام زمین‌لرزه‌های قوی در زمین شکل می‌گیرند.

ریچارد آرمسترانگ یکی از نویسندگان این مقاله در توضیح این پدیده گفت: «بعید است که آنچه در تصویر می‌بینیم متعلق به فضاپیما‌های ساخت انسان باشند که در مریخ سقوط کرده یا ناپدید شده‌اند. فقط می‌توان در مورد منشاء فرازمینی گمانه‌زنی کرد. البته تصاویر مریخ اغلب اشکال عجیبی را نشان می‌دهد که شبیه اجرام آشنا به نظر می‌رسند.»

منیع: عصر ایران

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =