ملاک دهک بندی، درآمد کل خانوار است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی یک الزام قانونی است، گفت: از این طرح استقبال شده، اما استقبال مورد نظر ما هنوز محقق نشده است.

سیدصولت مرتضوی در خصوص کالابرگ الکترونیکی گفت: طرح کالابرگ الکترونیکی یک الزام قانونی است که اجرا می‌کنیم و این طرح تازه به تازه و نو به نو می‌شود.

وی افزود: از سیاست‌های دولت این است که دهک‌های کم برخوردار را در قالب کالابرگ الکترونیکی حمایت کنیم و این طرح یک الزام قانونی و بستر آن هم فراهم شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک مرحله از کالابرگ الکترونیکی شروع شده مردم هم استقبال کردند، اما استقبال مورد نظر ما محقق نشده، الان طرح جدید تهیه شده که بتوان اقبال عمومی را نسبت به کالابرگ بیشتر کنیم.

مرتضوی همچنین در مورد دهک‌بندی‌ها برای یارانه گفت: ملاک دهک‌بندی درآمد کل خانوار است و بر اساس ملاک‌های پایگاه رفاه ایرانیان یک خانوار در دهک‌ها ۹ یا ۸ قرار می‌گیرد.

وی گفت: با توجه به اینکه یک مبنای مورد ملاک قرار می‌گیرد، امکان دارد درآمد یک خانوار از یک دهک تا دهک بعدی تفاوت چندانی نداشته باشد، اما به هر حال بر اساس میزان درآمد کل خانوار دهک‌بندی صورت می‌گیرد و کسانی که در دهک دهم پردرآمدی باشند، حذف می‌شوند و ۹ دهک دیگر یارانه دریافت می‌کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این را هم گفت: کسانی که نسبت به دهک‌بندی خود اعتراض و ایرادی دارند، می‌توانند از طریق سامانه وزارت کار اعتراض خود را وارد کنند و اگر پاسخ نگرفتند، می‌توانند به مرکز پاسخگویی در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و ادارات تعاون مراجعه و نسبت به دهک‌بندی خود اعتراض کنند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهارده =