توافقات بسیار خوب ایران و عراق برای تسهیل در پیاده‌روی اربعین‌/ همه امکانات ‌فراهم شد

وزیر کشور با تشریح توافقات صورت گرفته با دولت عراق گفت: آماده ارائه خدمت به هر تعداد زائر اربعین که به کربلای معلی سفر می‌کند، هستیم.

احمد وحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک با اشاره به توافقات وزرات کشور با طرف عراقی در پیاده‌روی اربعین ‌اظهار داشت: وزارت کشور توافقات بسیار خوبی با دولت عراق داشته به طوری که در حوزه مرزهای ایران و عراق و در حوزه دروازه‌های ورودی در هر دو طرف مرز برای ارائه خدمات دستگاه‌های درمانی و بهداشتی و بالگردها توافقاتی داشته است. 

وی افزود: حضور قوی هلال احمر برای مسائل بهداشت و درمان و پیش‌بینی برای حضور مواکب برای انتقال به موقع امکانات در دو مرز ایران و عراق از جمله توافقات است؛ همچنین با توجه به گرمای هوا در مرزها نیز سایه‌بان‌ها، مه‌پاش‌ها، جت‌فن‌ها و هر امکان دیگری برای مردم عزیز کشور پیش‌بینی شده تا همه دستگاه‌هایی که درگیر‌ند‌ بتوانند با یک شور حسینی کار را دنبال کنند. 

وزیر کشور تصریح کرد: اصل کار در پیاده‌روی اربعین مردم و جریانات مردمی هستند که در ساماندهی و شکل دادن مواکب اقدامات را انجام می‌دهند،این درحالی است که مقدمات کار فراهم شده و امیدواریم امسال یک اربعین باشکوه و بسیار  با عظمتی را در پیش داشته باشیم. 

وحیدی درباره پیش‌بینی تعداد حضور زائران در پیاده‌روی اربعین حسینی‌ خاطرنشان کرد: ترجیح می‌دهم نسبت به حضور زائران پیش‌بینی نداشته باشیم اما هر مقداری که زائران حضور داشته باشند برای ارائه خدمت به آنها آمادگی کامل وجود دارد. 

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/Fhqdv/vt/frame

انتهای پیام/۷۱۱/.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 3 =