افزایش ۳۵ درصدی حضور زائران در کشور عراق در ایام محرم

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا از افزایش ۳۵ درصدی سفر زائران عتبات عالیات در ایام محرم به عراق خبرداد.

کربلا به‌واسطه وجود حرم مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) اهمیت بسیار زیادی برای شیعیان دارد و همواره مقصد سفر بسیاری از مردم کشورمان بوده است و در ایام محرم و صفر به‌خصوص روز‌های تاسوعا، عاشورا و اربعین تعداد زائران بیشتر می‌شود. 

عزاداری حسینی در روز‌های محرم در کربلا بسیار باشکوه برگزار می‌شود و به همین جهت زائران زیادی در شهر‌های زیارتی عراق حاضر می‌شوند.

سردار علی ذوالقدر رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در ماه محرم امسال نسبت به سال گذشته عزیمت زائران عتبات عالیات در کشور عراق ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص تسهیلات انجام شده برای صدور گذرنامه ژائران گفت: با توافق انجام شده با دولت عراق تمدید گذرنامه‌هایی که مدتشان به پایان رسیده یا کمتر از شش ماه اعتبار دارند و یا این که دو سال از اعتبارشان گذشته است را در دستورکار قرار داده‌ایم و با چسباندن برگه‌ای در گذرنامه در مدت زمانی کم و بسیار سریع انجام می‌شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در خصوص اینکه با گذرنامه زیارتی چه زمان‌هایی می‌توان به کشور عراق سفر کرد گفت: در حال حاضر با دولت عراق در ارتباط با استفاده از گذرنامه زیارتی در ایام محرم و صفر توافق شده است و اگر توافق جدیدی با دولت عراق انجام شود، زائران می‌توانند از این گذرنامه در ایام دیگر سال هم برای سفر به عراق جهت زیارت استفاده کنند.

پیشتر حمیدرضا محمدی معاون عتبات سازمان حج و زیارت گفته بود از ابتدای مرداد ماه در مدت کمتر از یک ماه فقط ۷۹۰ کاروان حج و زیارت از طریق مرز‌های زمینی و هوایی کشورمان برای زیارت سید الشهدا (ع) و دیگر ائمه اطهار راهی عتبات عالیات در عراق شدند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دوازده =