دولت در شش ماهه اول فعالیت بر بسیاری از مشکلات فائق آمد

رئیس جمهور گفت: دولت از فردای شروع به کار، با عزم جدی و تکیه بر باور عمیق «ما می‌توانیم»، به صورت شبانه‌روزی به‌دنبال حل مشکلات رفت و توانست در شش ماهه اول بر بسیاری از مشکلات فائق آید.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور امروز دوشنبه به منظور زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س)، دیدار و گفتگو با مراجع عظام تقلید و شرکت در اجلاس روز جهانی مساجد در مسجد مقدس جمکران وارد استان قم شد.

رئیس جمهور  در نخستین آیین ملی «تکریم فعالان مساجد و پانزدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت» در مسجد مقدس جمکران گفت: روز مسجد در مکان بسیار قدسی به اسم مسجد مقدس جمکران و پاسداشت جهاد ایثار و شهادت و تکریم از خادمان مساجد مناسبت هایی است که مجلس امروز را نورانی کرده و این نورانیت به برکت مکان مسجد جمکران و نام مقدس شهید صدرزاده و تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی و نگاشته ایشان است که از دل برخاسته و حتما بر دل می نشیند.

وی افزود: نام مقدس حضرت ولی عصر(عج) که دل ها برای نام او می تپد اعتقاد به او و همواره او را ناظر بر اعمال خود دیدن بر اعمال و سلوک ما جهت بخشیده و به زندگی امید می دهد، اعتقاد به مهدویت اعتقاد به توحید است چون او پرچم توحید را بر سر در عالم برافراشته خواهد کرد.

رئیسی گفت: ظهور امام زمان برای عدالت گستری است و اعتقاد به مهدویت اعتقاد به امامت و او خاتم امامان است و اعتقاد به مهدویت اعتقاد به عدل است و امام زمان همه عالم را پر از عدل خواهد کرد و عدالت گستری را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: آثار عملی باور به ظهور حضرت ولی عصر این است که در جهت اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر گام برداریم و در زیارت آل یاسین می خوانیم معتقد به وجود مقدس امام عصر در جهت گسترش معروف ها و بایدها در جامعه و نهی زشتی و پلیدی ها حرکت می کند.

رئیس جمهور گفت: معتقد به مهدویت برای از بین بردن تبعیض ها، ظلم ها و فسادها و آن چه از ناهنجاری های اجتماعی و اقتصادی در بشر وجود دارد تلاش می کند و هر گامی که بر می دارد برای زمینه سازی ظهور حضرت مهدی است.

وی ادامه داد: بسیاری تلاششان آن است امروز در جوامع بشری و آن چه امت اسلامی برای گسترش خوبی ها و نهی از بدی ها انجام می دهد، انجام نگیرد ولی وجود مبارک حضرت ولی عصر تلاشش این است که با ظلم، فساد، تبعیض و فقر با همه وجود مبارزه و در برابر استکبار، خودپرستی ها و خود محوری ها ایستادگی کند.

رئیس جمهور در دیدار با حضرت آیت الله نوری همدانی ضمن تشریح مهمترین اقدامات و دستاوردهای دولت مردمی اظهار داشت: به‌رغم توطئه‌های مکرر دشمنان برای توقف تولید و حرکت رو به رشد کشور، دولت با همه توان و با کمک همه نهادهای کشور برای رفع مشکلات در حال تلاش است و به‌حمدالله امروز جمهوری اسلامی از همه زمان‌ها قوی‌تر و دشمنان از همیشه ضعیف‌تر هستند.

رئیس جمهور ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های دولت طی دو سال گذشته، به ۱۲ مشکل گریبان‌گیر کشور پیش از آغاز به کار دولت، از جمله همه‌گیری کرونا و فوت روزانه ۷۰۰ نفر از هموطنان بر اثر این بیماری، کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیاردی، بحران کمبود کالاهای اساسی، ناترازی در بخش انرژی، رشد اقتصادی صفر درصدی و تعطیلی بسیاری از واحد‌های تولیدی اشاره کرد و گفت: دولت از فردای شروع به کار، با عزم جدی و تکیه بر باور عمیق «ما می‌توانیم»، به صورت شبانه‌روزی به‌دنبال حل مشکلات رفت و توانست در شش ماهه اول بر بسیاری از این مشکلات فائق آید.

آیت الله رئیسی هم‌ترازی منابع و مصارف دولت در سال اول فعالیت را از جمله دستاوردهای بسیار مهم و کم‌نظیر دولت برشمرد و افزود: امروز با لطف الهی و مجاهدت دولتمردان رشد اقتصادی ۴ درصدی محقق شده، بیش از۵ هزار کارخانه تعطیل و نیمه‌تعطیل به مدار تولید بازگشته، نرخ بیکاری با رقم ۸.۲ به پایین‌ترین رقم خود در چند دهه گذشته رسیده، ناترازی در بخش برق با تمهیدات دولت کاهش یافته و موضوع مسکن به عنوان یکی از مسائل بسیار مهم کشور که در سال‌های گذشته مورد کم‌توجهی قرار گرفته بود، در دستور کار دولت قرار دارد.

رئیس جمهور همچنین سیاست خارجی متوازن، چند جانبه‌گرایی، ارتباط با کشورهای همسایه به‌ویژه کشورهای اسلامی و رشد چشمگیر تجارت خارجی را از دیگر اقدامات و دستاوردهای حائز اهمیت دولت برشمرد و اظهار داشت: به‌رغم تلاش‌های دشمنان و توطئه‌های مکرر آنها برای توقف تولید و حرکت رو به رشد کشور، دولت با همه توان و با کمک همه نهادهای کشور برای رفع مشکلات و برخی تنگناهای تحمیل شده در حال تلاش است و به‌حمدالله امروز جمهوری اسلامی از همه زمان‌ها قوی‌تر و دشمنان از همیشه ضعیف‌تر هستند.

وی ابراز داشت: امروز افتخار به نیروهای در صحنه چون بسیجیان و افراد اهل عمل مهم است ، دشمن همواره به دنبال جنگ ترکیبی در اقتصاد، فرهنگ و در رسانه است و ادراک مردم را تحریک می کند ،می خواهد یاس را بر جامعه حکمفرما کند ، وظیفه ما و کسانی که دغدغه نظام را دارند راهبرد رهبری است که فرمودند “مبارزه باید مبنی بر ایمان و امید، ‌تقویت ایمان ها و امیدها در دل ها باشد”.

رئیس جمهور اظهار داشت: مساجد، تکایا، هیات ها و عرصه های مقاومت باید با اقدام و عمل خود در جامعه امید ایجاد کنند و این وظیفه سنگینی است.

وی بیان کرد: مصطفی صدرزاده شهیدی با بصیرت است و فریادش در همه زندگی ما طنین افکن شده است و گوش شنوا می خواهد که سخن و پیام شهید صدرزاده را بشنود .سخن شهیدان عبادت پروردگار و اطاعت از ولی فقیه زمان و ایستادگی و اشاعه دین، مقابله با فقر و ظلم، زیست عفیفانه است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان را مورد تاکید قرار داد و افزود: در مسیر ولایت سستی وجود ندارد ، با توکل به خدا ، اعتماد به نفس پیروزی برای جبهه انقلاب اسلامی و حزب الله حتمی و قطعی است و در عرصه جنگ ترکیبی، پیروزی نصیب ملت ایران و جبهه مقاومت خواهد شد.

رئیس جمهور تصریح کرد :به مردم و خانواده شهدا اطمینان می دهیم همچنان که جبهه انقلاب اسلامی پیروزی های زیادی در عرصه های مختلف کسب کرده است در عرصه جنگ ترکیبی و مبارزه با دشمن و در عرصه اقتصاد مقاومتی با مدد الهی ، کمک امام عصر و دعای رهبری فرزانه انقلاب پیروزی نصیب ملت ایران و جبهه مقاومت خواهد شد.

وی  تجلیل از شهیدان و ایثارگران را وظیفه همگان بر شمرد و افزود : مهم ترین وظیفه ما تکریم ،توجه به وصایا و ادامه دادن راه آن ها است.

آیت الله رئیسی در پایان گفت: به عنوان یک طلبه از رهبر معظم انقلاب که به قلم های ارزشمند توجه می کنند قدردانی  می کنم که با این اقدام چهره های واقعی را به مردم معرفی می کنند. روشنفکر واقعی امثال صدرزاده ها هستند نه آن که با قلمش مردم را به فرهنگ غربی دعوت می کند.

تاکید  آیت‌الله العظمی نوری همدانی بر لزوم مقابله با مشکلات اقتصادی و بالا بردن ارزش پول ملی 

آیت الله  رئیسی صبح دوشنبه در شهر مقدس قم با آیت الله سبحانی، آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید نیز دیدار و گفتگو کرد.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی همچنین در دیدار با رئیس جمهور، با درخشان توصیف کردن سوابق  سید ابراهیم رئیسی در مسئولیت‌های مختلف، خدمات و زحمات بی‌شائبه دولت و تلاش‌های بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر شخص رئیس جمهور به‌ویژه در سفرهای استانی و ارتباطات خارجی را قابل تقدیر دانست.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر دولت به اقشار ضعیف و کم‌درآمد و رفع تبعیض در کشور، بر لزوم مقابله با مشکلات اقتصادی و بالا بردن ارزش پول ملی کشور نیز تاکید کرد.

این مرجع تقلید در ادامه با تاکید بر اهمیت تبیین اقدامات و دستاوردهای انقلاب اسلامی، سیاه‌نمایی اقدامات انجام شده و ناامید کردن مردم را از راهبردهای دشمن دانست و پرهیز از آن را ضروری دانست.

در حال تکمیل…

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + چهارده =