تکرار دوباره اهانت به قرآن در سوئد

یک تبعه عراقیِ ساکن سوئد برای چندمین بار به قرآن اهانت کرد.

«سلوان مومیکا» تبعه عراقی  ساکن سوئد، بار دیگر با حمایت پلیس این کشور قرآن را آتش زد، او این بار اهانت به قرآن را در شهر «مالمو» سوئد انجام داد، در حین این اقدام فردی قصد داشت او را از اهانت به قرآن باز دارد که پلیس سوئد در عوض بازداشت مومیکا، این فرد را بازداشت کرد.

چنین اقدامی در حالی انجام می شود که پلیس سوئد علیرغم اعتراض‌های کشور‌های جهان اسلام، از اقدام به هتک حرمت قرآن حمایت می‌کند. سوئد ۶۰۰ هزار مسلمان دارد و امروز مومیکا در جریان یک تظاهرات با حضور ۲۰۰ نفر قرآن را به آتش کشید.

یک روزنامه‌نگار عراقی درباره پیشینه مومیکا گفته که او «اهل استان نینوا در شمال عراق و یک لیبرال، ملحد و افراطی» است که حزب دموکراتیک سریانی را بنیان نهاده و همچنین فرماندهی یک گروه مسلح به نام صقور السریان را هم بر عهده داشته است. همچنین مومیکا در سال ۲۰۱۷ به اتهام جنایت جنگی بازداشت شده، اما با وساطت کشور‌های غربی آزاد شده است.

در حال حاضر دولت سوئد و احزاب مخالف در حال تهیه پیش‌نویس قانونی به منظور پایان بخشیدن به اهانت به قرآن کریم هستند که باعث تیره شدن روابط استکهلم با کشور‌های اسلامی شده است. اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد، با توجیه آزادی بیان، باعث خشم کشور‌های اسلامی شده است. با این حال، تبعات این اقدام آنچنان گسترده بوده است که افکار عمومی اکنون نظری منفی نسبت به این موضوع پیدا کرده‌اند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =