تسریع در تکمیل واحدهای مسکن مهر با کمک منابع شرکت عمران شهرهای جدید 

در حالیکه تعدادی از واحدهای مسکن مهر هنوز تکمیل نشده‌، مسئولان شرکت عمران شهرهای جدید تعهد کرده‌اند تا واحدهای باقیمانده در شهرهای جدید را به زودی به اتمام برسانند.

به گزارش فراهان خبر؛ طبق آماری که مسئولان دولت سیزدهم اعلام کرده اند بخش عمده‌ای از واحدهای مسکن مهر هم اکنون به اتمام رسیده و برخی از واحدهای باقیمانده آن در شهرهای جدید در حال تکمیل است. همچنین تعدادی از واحدهای مسکن مهر نیز دارای پرونده هستند که توسط دستگاه‌ قضایی در حال بررسی است. 

عمده واحدهایی که در شهرهای جدید مشکلاتی دارند در شهر جدید هشتگرد و پردیس هستند که هشتگرد مراحل نهایی را می گذراند اما پردیس همچنان باقیمانده مسکن مهر بالایی دارد؛ مسئولان وعده داده‌اند تا این واحدها به سرعت و حداکثر تا پایان سال به اتمام برسد و تحویل متقاضیان بشود. همچنین به گفته دست اندرکاران ساخت مسکن در کنار تولید مسکن و تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر، تامین خدمات زیربنایی و روبنایی نیز به طور همزمان در حال برنامه ریزی است.

مشکل منابع مالی واحدهای باقیمانده مسکن مهر در حال رفع است

در همین رابطه علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید  به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است: چالش مهم تکمیل واحدهای مسکونی مهر تامین منابع مورد نیاز بود که با تلاش‌ شبانه‌روزی بخش عمده مشکلات در تامین منابع و اعتبار مالی برطرف شده است. 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، مشکلات تکمیل واحدهای مسکونی مهر را در خصوص تعیین تکلیف پیمانکاران، پالایش و ساماندهی متقاضیان و اتصال متقاضیان به پروژه‌هایی که دارای پیشرفت هستند در حال حل و فصل برشمرد و تصریح کرد: تاکنون با استفاده از منابع شرکت عمران شهرهای جدید توانسته ایم پروژه‌ها را پیش ببریم و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و منابع دولتی در بخش‌های مختلف نیز در حال پیگیری است. 

به گفته جعفری، دریافت تسهیلات مکمل مسکن مهر برای واحدهای باقیمانده از طریق ساختار بانکی در حال پیگیری است که این پرداخت تسهیلات مکمل از سوی بانک ها به متقاضیان کمک می‌کند تا تکمیل واحدها سرعت لازم را بگیرد. 

وی گفت: حدود ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس برای افتتاح آماده است و ۱۰ هزار واحد دیگر نیز که کار ساخت آنها از سال گذشته آغاز شده تا پایان امسال آماده تحویل می‌شوند. 

جعفری از برگزاری جشن پایان مسکن مهر پرند خبر داد و افزود: تا روزهای پایانی امسال بخش عمده واحدهای مسکونی مهر به متقاضیانی که بیش از ۱۰ سال در انتظار تکمیل واحدهای مسکونی خود بودند تحویل می‌شود. 

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم در تلاش است تا با تامین منابع و تکمیل واحدهای مسکونی باقیمانده برای متقاضیان بخشی از تعهدات خود را در بخش مسکن جامه عمل بپوشاند. 

با این حال و بر اساس سخنان مسئولان، مردم انتظار دارند تا تعهدات مسکن مهر در همین دولت نهایی شود و در دولت بعدی پروژه‌ بر زمین مانده ای تحت عنوان مسکن مهر باقی نماند. زیرا دولت سیزدهم تمرکز خود را بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن نهاده است که بر اساس این تعهد باید در ۴ سال کار این دولت، ۴ میلیون واحد مسکونی وارد عملیات ساخت و ساز شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =