روند نزولی قیمت طلا ادامه دار شد

امروز قیمت هر اونس طلا با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۹۳۰ دلار و ۷۸ سنت رسید.

به گزارش فراهان خبر؛ به نظر می‌رسد جامعه تجارت طلای دنیا سیاست انتظار را در پیش گرفته تا نتیجه اجلاس فدرال رزرو آمریکا در مورد سیاست‌های پولی این بانک و همچنین تصمیم سایر بانک‌های دنیا در مورد نرخ بهره مشخص شود.

امروز قیمت هر اونس طلا با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۹۳۰ دلار و ۷۸ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک افزایش ۰.۷ درصدی به ۱۹۴۶ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.

بانک فدرال رزرو آمریکا و بانک‌های مرکزی انگلیس، ژاپن و چین قرار است تصمیم‌گیری خود در مورد نرخ بهره را در این هفته منتشر کنند.

اگر بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا به این نتیجه برسند که روند افزایش نرخ بهره باید متوقف شود، خبر خوبی برای طلا خواهد بود و می‌تواند ارزش خود به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن را بازپس بگیرد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را کاهش می‌دهد. انتظار می‌رود سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در این اجلاس ثابت نگه دارد. فدرال رزرو آمریکا ۱۱ بار نرخ بهره را افزایش داده و آن را از ۰.۲۵ درصد در فوریه ۲۰۲۲ به ۵.۲۵ درصد رسانده است؛ بنابراین اظهارات جروم پاول در کنفرانس امروز تعیین کننده مسیر فدرال رزرو در آینده خواهد بود. این بانک دو اجلاس دیگر هم در نوامبر و دسامبر برگزار می‌کند.

شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا برای دومین ماه پیاپی در ماه اوت افزایش یافته و به ۳.۷ درصد نسبت به سال گذشته رسیده است که می‌توان آن را نتیجه بالا رفتن قیمت بنزین دانست. افزایش تورم می‌تواند سیاست‌های فدرال رزرو در مبارزه با آن را تحت تاثیر قرار دهد. هدف بانک مرکزی آمریکا تورم ۲ است.

در میان سایر فلزات گران بها، قیمت نقره با ۰.۴۷ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۳۵ سنت رسید و پلاتین با ۰.۶۸ درصد کاهش ۹۳۷ دلار و ۹۲ سنت معامله می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان  

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =