دستگاه‌های اجرایی در زمینه جذب نخبگان همکاری کنند

لطیفی گفت: تاکید ما به دستگاه‌های اجرایی این است که در زمینه جذب نخبگان همکاری کنند.

به گزارش فراهان خبر؛ میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره مشکلات جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی گفت:  تاکید ما به دستگاه‌های اجرایی این است که در زمینه جذب نخبگان همکاری کنند. دو مانع جدی در این زمینه  داشتیم؛ مانع اول این بود که برخی مواقع انتخاب نخبگان ما برای برخی از مشاغلی بود که دستگاه‌های اجرایی درباره آنها اعلام نیاز نکرده بودند. تلاش ما این است که با همکاری نخبگان در مشاغلی از این عزیزان استفاده کنیم که دستگاه‌های اجرایی به آنها نیاز داشته باشند.

وی ادامه داد:  نکته بعدی هم مساله تامین اعتبار بود که در این باره مذاکراتی با سازمان برنامه و بودجه انجام دادیم تا تامین اعتبار این موضوع هرچه سریعتر انجام شود و این مشکلات برطرف شوند.

گفتنی است در اواخر سال ۱۴۰۰، هیئت وزیران آئین‌نامه «جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی» را ابلاغ کرد و حدود سه ماه بعد شیوه‌نامه آن به تصویب رسید. ابلاغ این آئین‌نامه از سمت سازمان امور اداری و استخدامی به کلیه دستگاه‌های اجرایی بوده است و طی آن دستگاه‌ها مکلف شدند که هر ساله تعدادی از افراد موردنیاز خود را از نخبگان جذب کنند.

Play Video

کد ویدیو

دانلود

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =