امیرعبداللهیان: کودک‌کشی شاخصه رژیم صهیونیستی است

وزیر امور خارجه کشورمان در سالروز شهادت محمد الدره کودک بی‌گناه فلسطینی نوشت: از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون ۴۰ کودک فلسطینی توسط رژیم آپارتاید و جعلی صهیونیستی به شهادت رسیدند. کودک‌کشی شاخصه این رژیم است.

به گزارش فراهان خبر به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به سالروز شهادت محمد الدره، کودک فلسطینی در صفحه شخصی خود نوشت:  ۲۳ سال از شهادت مظلومانه محمد الدره کودک بی‌گناه فلسطینی می‌گذرد و ۲۳ سال است که مادران فلسطینی هر شب داستان مقاومت او را در گوش فرزندانشان نجوا می‌کنند.

وی همچنین نوشت: از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون ۴۰ کودک فلسطینی توسط رژیم آپارتاید و جعلی صهیونیستی به شهادت رسیدند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: کودک‌کشی شاخصه این رژیم است.

روز ۳۰ سپتامبر (۹ مهر) مصادف است روز کودک فلسطینی که به مناسبت شهادت محمد الدره، کودک دوازده ساله فلسطینی با تیر مستقیم سربازان رژیم صهیونیستی به این اسم نامگذاری شده است.

روز ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۰۰ میلادی در دومین روز آغاز انتفاضه مسجدالاقصی، زمانی که بین سربازان ارتش رژیم صهیونیستی و نیروهای دستگاه امنیتی وقت حکومت خودگردان فلسطین، درگیری شدیدی در شهر غزه به وجود آمد، یک پدر و پسر فلسطینی بین میان دو طرف گیر افتادند. با آغاز درگیری پدر پشت یک مانع سیمانی قرار گرفت و فرزند دوازده ساله اش را پشت خود پناه داد. اما نظامیان صهیونیست به او مهلت نمی دهند. پدر و پسر هرچه فریاد کمک سر می دهند پاسخ آنها جز گلوله نیست.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =