فصل تازه‌ای از تاریخ مقاومت مردم فلسطین آغاز شده است

آجرلو گفت: به نظر می‌رسد که تاریخ مقاومت فلسطین از امروز به گونه‌ای دیگر ورق خورده و با این تغییر موازنه شاهد روند دیگری در مواجهه محور مقاومت خواهیم بود.

به گزارش فراهان خبر؛ حسین آجرلو، کارشناس مسائل غرب آسیا  درباره عملیات «طوفان الاقصی» گفت:  رژیم صهیونیستی نزدیک به هشت دهه است که بخشی از فلسطین را اشغال کرده است. با توجه به حمایت‌هایی که از سوی قدرت‌های بزرگ از این رژیم صورت گرفته این رژیم همواره جسورتر شده است و خروجی این جسارت نیز این شده که مردم فلسطین در موقعیتی قرار گرفته اند که تقریبا امکان دفاع از خود را از دست داده اند، اما تقویت محور مقاومت در چند سال اخیر باعث تغییر موازنه شده است به طوری که شاهد این هستیم که گروه‌های فلسطینی توانسته‌اند موازنه را به نفع خود افزایش دهند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری چند روز پیش اشاره آشکاری داشتند به اینکه این رژیم شکست خورده است و  هر کشوری که بر روی عادی سازی روابط با این رژیم حساب کند بر روی اسب بازنده قمار کرده است ؛ بنابراین به نظر می‌رسد که این اتفاق علنی شده است و گروه حماس توانست ضربات سنگینی را به این رژیم وارد کند. به نحوی که ما در طول تاریخ مقاومت و صهیونیست‌ها چنین صحنه‌هایی را شاهد نبودیم  و مقاومت یکی از اقدامات جدی خود را انجام داده است.

آجرلو افزود: به نظر می‌رسد که تاریخ مقاومت فلسطین از امروز به گونه‌ای دیگر ورق خورده است و با این تغییر موازنه ما شاهد روند دیگری در مواجهه محور مقاومت خواهیم بود. با توجه به پیش بینی مقام معظم رهبری هر روز شاهد زوال امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی خواهیم بود و در آینده نیز اخبار بیشتری در این زمینه خواهیم شنید. رژیم صهیونیستی کارکردش در برابر تمام کشورهای جهان اسلام یک اقدام ماجراجویانه و دخالت‌آمیز بوده و همواره تلاش کرده است که به ناامن سازی کشورهای منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران بپردازد اما مساله ای که امروز در حال وقوع است این است که مقاومت با یک اندیشه پیشرو توانسته است این رژیم را با چالش‌هایی جدی مواجه کند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در پایان خاطرنشان کرد: این چالش ها چندی پیش در قالب چالش هایی سیاسی بروز کرد؛ اما امروز شاهدیم که این چالش ها به صورت چالش های فراگیر درآمده است به گونه ای که به نظر می‌رسد این اتفاق کم نظیری است و همواره این رژیم احساس تهدید خواهد کرد به ویژه اینکه گروه های مقاومت در کنار مردم فلسطین به این خودباوری رسیده‌اند که نه تنها قابلیت شکست دادن این رژیم را دارند بلکه بحث از بین رفتن این رژیم نیز به صورت جدی مطرح است.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 20 =