وزارت نفت مکلف به اجرای سهمیه‌بندی گازوئیل بر مبنای مسافت شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت نفت را مکلف کردند تا سهمیه اعتباری نفت گاز بر مبنای مسافت برای خودروها قابل استفاده باشد.

به گزارش فراهان خبر؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم جمهوری اسلامی ایران در بخش مصرف انرژی، شرکت تابعه وزارت نفت را مکلف کردند تا سازوکاری را طراحی و اجرا نماید که سهمیه اعتباری نفت گاز صرفاً در جایگاه‌های مستقر در مسیر‌های مربوط به بارنامه الکترونیکی برخط و بر مبنای مسافت و عملکرد مورد تأیید وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور تخصیص یابد و برای خودروی مربوط قابل استفاده باشد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت عصر دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ صحن مجلس در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه برنامه هفتم جمهوری اسلامی ایران با تصویب جز ۳ بند ب ماده ۴۶ این لایحه به شرح زیر موافقت کردند:

 ۳- از ابتدای سال دوم برنامه شرکت تابعه وزارت نفت مکلف است ظرف شش ماه سازوکاری را طراحی و اجرا نماید که سهمیه اعتباری نفت گاز صرفاً در جایگاه‌های مستقر در مسیر‌های مربوط به بارنامه الکترونیکی برخط و بر مبنای مسافت و عملکرد مورد تأیید وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور تخصیص یابد و برای خودروی مربوط قابل استفاده باشد. مصارف نفت گاز در سایر جایگاه‌ها یا بیشتر از سهمیه مشمول عوارض مصرف به صورت افزایشی- پلکانی می‌شود. وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور و فراجا مکلفند، ظرف همین مدت، دسترسی برخط شرکت تابعه وزارت نفت به بارنامه‌های الکترونیکی بین شهری و درون شهری و اعلام هویت مالک خودرو را فراهم نمایند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =