برای ارسال آب و غذا به غزه اقدامات فوری انجام دهید

وزیر امور خارجه گفت: هم اکنون غزه در محاصره کامل انسانی قرار دارد و ارسال دارو و غذا به روی کودکان، زنان و آحاد مردم قطع شده است.

به گزارش فراهان خبر؛ حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه سه‌شنبه در ادامه تماس‌ها و رایزنی‌های تلفنی با همتایان خود و برخی مقامات سازمان‌های بین المللی، با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد تحولات فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: آنچه در اراضی اشغالی اتفاق افتاد، یک ابتکار کاملاً فلسطینی و واکنشی به جنایات جنگی و تندروی‌های ماه‌های اخیر نتانیاهو و رژیم صهیونیستی بود.

امیرعبداللهیان گفت: هم اکنون غزه در محاصره کامل انسانی قرار دارد و آب و برق و ارسال دارو و غذا به روی کودکان، زنان و آحاد مردم قطع شده است و حملات و جنایات جنگی از سوی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه ادامه دارد.

وی تأکید کرد: به دلیل گسترش کشته‌های زنان و کودکان در غزه، مسئولیت بازخورد‌های بعدی آن و پیچیده‌تر شدن اوضاع بر عهده رژیم صهیونیستی است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن اعلام آمادگی ایران برای ارسال کمک‌های انسان دوستانه به غزه اظهار داشت: انتظار داریم سازمان ملل برای ارسال آب و غذا و اقلام انسانی به غزه اقدامات فوری را بدون وقفه انجام دهد.

آنتونیو گوترش در این گفتگوی تلفنی گفت:  شاید هیچ کسی بیشتر از ما از قضایای پیش آمده در غزه ناراحت نباشد، زیرا صد‌ها تن از کارمندان سازمان ملل در این شهر در شرایط بسیار نامناسبی هستند و تاکنون تعدادی از آن‌ها هم کشته شده اند و در این شرایط به حفاظت از اهالی غزه می‌پردازند. 

گوترش افزود: عده کثیری از اهالی غزه در مدارس متعلق به سازمان ملل متحد در این شهر پناه داده شده اند. از وخامت اوضاع در غزه آگاهی داریم و در حال تلاش هستیم که از طریق رایزنی با کشور‌های دیگر از شدت یافتن بمباران‌ها و درگیری‌ها جلوگیری کنیم، زیرا هر لحظه بیم آن می‌رود که تشدید این وضعیت موجب بروز فاجعه‌ای در غزه شود. 

دبیرکل سازمان ملل گفت: ما همواره با مواضع افراطی مقامات اسراییلی مخالفت کرده ایم و معتقدیم از طریق به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت و تشکیل دولت مستقل فلسطینی، امیدواریم بتوانیم به این مشکلات خاتمه دهیم. 

گوترش گفت: به طور گسترده در حال رایزنی هستیم تا از سرایت آتش جنگ به دیگر مناطق جلوگیری کنیم.

وی ضمن قدردانی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارسال آب، غذا و دارو با هماهنگی صلیب سرخ جهانی و سازمان ملل  به غزه اظهار نگرانی کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سیزده =