منابع آگاه: کشتن اسرای اسرائیلی هدف اصلی صهیونیست‌ها از عملیات زمینی در غزه است

برخی منابع مطلع می‌گویند که هدف اصلی اسرائیلی‌ها از عملیات زمینی در غزه، کشتن اسرای بازداشت شده توسط مقاومت فلسطین است.

به گزارش فراهان خبر؛ خبرنگار بخش عبری خبرگزاری تسنیم گزارش داد که بعضی منابع آگاه در سرزمین‌های اشغالی می‌گویند مقامات اسرائیلی علی‌رغم علم به اینکه ورود زمینی به غزه نمی‌تواند حماس را از بین ببرد، صرفاً برای کشتن اسرای اسرائیلی که در دست آنهاست وارد این میدان می‌شوند و هدف واقعی، ولی محرمانه آنها همین مسئله است.

طبق گزارش‌هایی که در رسانه‌های غربی به نقل از حماس یا خود این رسانه‌ها منتشر شده، مقاومت فلسطین در عملیات اخیر توانسته است بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر از اسرائیلی‌ها را به اسارت درآورد که در بین آنها مقامات ارشد نظامی اسرائیلی نیز وجود دارند.

مسئله اسرا در بین اشغالگران موضوع بسیار مهمی است و مقامات سیاسی و نظامی اسرائیلی همواره از این جهت تحت فشار ساکنان سرزمین‌های اشغالی هستند.

سال ۲۰۰۶ «گیلعاد شلیط» سرباز اسرائیلی توسط حماس به اسارت گرفته شد. اسرائیلی‌ها حدود ۵ سال همه راه‌های ممکن برای آزادسازی او را امتحان کردند که عملیات‌های اطلاعاتی گسترده، بمباران شدید مردم عادی در غزه و همچنین ورود زمینی به این باریکه، بخشی از این اقدامات بود. با این حال این رژیم در آزادسازی شلیط ناکام ماند و نهایتاً مجبور شد در سال ۲۰۱۱ در ازای آزادسازی ۱۰۲۷ زندانی فلسطینی، او را مبادله کند.

امّا این بار مسئله تا حد زیادی برای اسرائیلی‌ها پیچیده‌تر هم هست؛ آنها با حدود ۲۵۰ اسیر مواجه‌اند که در بین آنها نه فقط سرباز، بلکه برخی مقامات نظامی صهیونیست هم قرار دارند. لذا صهیونیست‌ها بعد از پایان بمباران‌ها، تازه با اتفاقات عجیب و غریب دیگری مواجه خواهند شد.

طی همین دو هفته اخیر نیز تعداد قابل توجهی از خانواده‌های اسرای اسرائیلی، با حضور در مقابل ساختمان‌های اداری یا منزل بعضی مقامات سیاسی‌شان، تأکید کرده‌اند که هرچه زودتر باید موضوع تبادل اسرا آغاز شود.

بر این اساس، منابع آگاه تأکید می‌کنند که وقتی یورش زمینی به غزه و تلاش برای از بین بردن حماس برای اسرائیلی‌ها ورود به یک دالان بسیار تاریک با هزینه‌های بسیار است، تنها ایده‌ای که آنها می‌خواهند از این طریق دنبال کنند، حمله هدفمند به برخی نقاطی است که احساس می‌کنند اسرای اسرائیلی در آن مکان‌ها نگاهداری می‌شوند.

اسرائیلی‌ها از این طریق می‌خواهند از حجم فاجعه سنگین‌تری که در آینده انتظار آنها را می‌کشد بکاهند اما مسئله اینجاست که کشتن این اسرا نیز خود به یک فشار بسیار سنگین عمومی در داخل سرزمین‌های اشغالی منجر خواهد شد.

انتهای پیام/؛

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =