رسانه عبری: حماس اطلاعات بسیار مهمی درباره پایگاه‌های سری ارتش اسرائیل در اختیار دارد

یک رسانه عبری زبان اعتراف کرد، گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس، اطلاعات بسیار مهمی در مورد پایگاه‌های سری ارتش اسرائیل در اختیار دارد.

به گزارش فراهان خبر به نقل از گروه عبری خبرگزاری تسنیم، روزنامه یدیعوت آحارانوت در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین یعنی گردان‌های عزالدین قسام، اطلاعات کاملی در رابطه پایگاه‌های سری ارتش اسرائیل داشت و از این اطلاعات برای مختل کردن هر نوع واکنشی از سوی اسرائیل در عملیات اخیر خود استفاده کرد.

این رسانه عبری زبان در گزارشی در این رابطه نوشت: پایگاه “یرکاون” که محل فعالیت واحد ۸۲۰۰ (یگان هشدار سراسری) بود، در این عملیات به طور کامل مختلف شد، تمام توانمندی شنود و رصدش از بین رفت و به رغم تمام توانمندی‌ها و ظرفیت‌‌هایی که برایش تدارک دیده شده بود در زمان وقوع عملیات قادر به ارتباط کد گذاری شده نبود و حتی نتوانست برنامه حماس برای انجام این تهاجم وسیع و غافلگیر کننده در مناطق پیرامونی غزه را هم متوجه شود.

در ادامه گزارش آمده است، مبارزین این گروه موفق شدند وارد این پایگاه سری شده و تمامی حاضران در آن را به قتل رسانده و کلیه اسناد اطلاعاتی و دستگاه‌های بسیار حساس موجود در آن را با خود ببرند.

یدیعوت آحارانوت در ادامه نوشت: مبارزین حماس به طور کامل و دقیق از موقعیت این پایگاه سری که در میان چند پایگاه نظامی دیگر قرار داشت مطلع بودند، از بوته‌ها گذشته و خود را به درب ورودی پایگاه رساندند، در جولی آن هیچ کس نبود، آن را منفجر کرده و وارد آن شدند و به سوی نظامیان موجود در داخل آتش گشودند.

در بخش دیگری از گزارش هم آمده است، یک تیم دیگر از نیروهای نخبه حماس، دقیقا از موقعیت مکانی دفتر فرمانده یکی از تیپ‌ها در مقر لشکر غزه مطلع بودند، آنها به شکلی به سوی درب آن شلیک کردند که نشان می‌داد کاملا از میزان استحکامات به کار رفته در آن مطلع بودند و از محل حضور افسر فرمانده در داخل اطاق هم دقیقا مطلع بودند، آنها به محض ورود می‌دانستند به کدام سمت و به کدام یک از درب‌های جانبی شلیک کنند تا خود را به اتاق خواب افسر برسانند، گرچه او در آنجا حضور نداشت.

 انتهای پیام/*

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =