تشدید حملات رژیم صهیونیستی به غزه همزمان با قطع کامل اینترنت

همزمان با قطع کامل شبکه‌های ارتباطی در نوار غزه، رژیم صهیونیستی در حملاتی سنگین مناطق مختلف غزه را هدف قرار داده است.

به گزارش فراهان خبر؛ ارتش رژیم صهیونیستی جمعه شب به وقت محلی، بدون اشاره به جزئیات بیشتر اعلام کرد نیرو‌های زمینی این رژیم «در حال گسترش دادن عملیات‌ها» در غزه هستند. 

نیرو‌های رژیم اشغالگر از اندکی پیش از این اعلامیه، حملات سنگین هوایی و توپخانه‌ای را به شمال غزه آغاز کردند. گزارش‌های متعدد از غزه حاکی است تمامی شبکه‌های ارتباطی اعم از اینترنت و خطوط تلفن همراه در این باریکه قطع شده است. 

نیروهای مقاومت در پاسخ به این جنایت‌ها، چندین راکت به سمت تل آویو و سایر شهر‌ها در مرکز فلسطین اشغالی شلیک کرده است.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: «طی چند ساعت گذشته ما تعداد حملات هوایی در غزه را به نحو محسوس افزایش دادیم.»

وی اضافه کرد: «علاوه بر فعالیت‌های تهاجمی که در چند روز گذشته انجام داده‌ایم نیرو‌های زمینی ما امشب عملیات‌هاشان را گسترش می‌دهند. ارتش اسرائیل در حال انجام عملیات در تمامی ابعاد به منظور محقق کردن اهداف جنگ است.»

 هاگاری تصریح کرد: «ارتش اسرائیل حملاتش در شهر غزه و اطراف آن را ادامه خواهد داد و ما از غیرنظامی‌های فلسطین که هنوز در این اطراف هستند می‌خواهیم به سمت جنوب که خیلی امن‌تر است حرکت کنند.»

در همین حال، دو مقام اسرائیلی به پایگاه آکسیوس گفته‌اند تصمیم برای گسترش عملیات‌های زمینی در غزه پنجشنبه شب توسط کابینه جنگ رژیم صهیونیستی اتخاذ شد.

برخی منابع فلسطینی اعلام کردند که در حملات شدید و بی‌سابقه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه طی یک ساعت اخیر ده‌ها نفر شهید و مجروح شدند.  این منابع تاکید کردند که اجساد زیادی در خیابان‌ها روی زمین افتاده است.

تشدید حملات رژیم صهیونیستی به غزه

واکنش‌‌ها به قطع کامل اینترنت در نوار غزه

رژیم اشغالگر و جنایتکار اینترنت و شبکه تلفن همراه نوار غزه را به طور کامل قطع کرده و آمبولانس‌ها در امدادرسانی به مجروحان و انتقال اجساد شهدا با مشکل مواجه هستند.

جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که قطع اینترنت و شبکه تلفن همراه در نوار غزه و بمباران سنگین هوایی، زمینی و دریایی مناطق مسکونی در این باریکه نشان می‌دهد که دشمن اشغالگر به دنبال ارتکاب جنایتی بزرگ و نسل‌کشی فلسطینیان به دور از چشمان جهانیان و رسانه‌ها است.

این جنبش اعلام کرد که مسئولیت کامل این جنایات و کشتارها را متوجه دولت اشغالگر، واشنگتن و کشورهای غربی می‌دانیم که حامی و پشتیبان جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها در غزه هستند.

حماس جامعه بین‌الملل و تمامی آزادگان جهان را به تحرک فوری برای توقف نسل‌کشی مردم غزه فراخواند.

تشدید حملات هوایی رژیم صهیونیستی در غزه

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فسطین در گفتگو با شبکه العربی گفت: قطع تلفن همراه، اینترنت و آب با هدف کشتار ملت فلسطین در غزه انجام گرفته است.

وی افزود: اکنون لحظه‌ای تاریخی برای هر انسان آزاده و با وجدانی است تا برای توقف جنایات و کشتارها در حق ملت فلسطین وارد عمل شود. قطع اینترنت و تلفن همراه تلاشی برای ارتکاب جنایت علیه مردم غزه در سکوت و تاریکی است.

وی گفت: آنچه در نوار غزه در جریان است، زمینه‌سازی برای حمله زمینی به این منطقه است و جهانیان در مقابل لحظه‌ای تاریخی برای توقف حملات و کشتارها در غزه قرار دارند.

محمد الهندی، معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی گفت: اسرائیل نمی‌خواهد جنایاتی را که در غزه انجام می‌دهد، دنیا مشاهده کند برای همین اینترنت این منطقه را به طور کامل قطع کرده است.

حملات هوایی رژیم صهیونیستی در غزه

تلاش صهیونیست‌ها برای نفوذ زمینی به غزه

برخی منابع محلی از تلاش صهیونیست‌ها برای نفوذ زمینی به سمت محور بوریج در وسط نوار غزه و به سمت محورهای بیت حانون و جبلیه در شمال نوار غزه خبر دادند و خبرگزاری شهاب فلسطین اعلام کرد نیروهای مقاومت با پرتاب موشک و راکت مانع از این نفوذ شدند و درگیری‌های شدید در این مکان‌ها رخ داده است.

عزت الرشق، عضو دفتر سیاسی حماس نیز گفت: اگر نتانیاهو امشب تصمیم به حمله زمینی به غزه گرفته است، مقاومت کاملا آماده است!

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 18 =