سامانه انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث، آماده رونمایی شد 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که سامانه انتقال سهام متوفیان سهام عدالت با نام «میراث» آماده رونمایی شد.

به گزارش فراهان خبر؛ مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به این که سامانه انتقال سهام متوفیان سهام عدالت با نام “میراث” آماده رونمایی شد، گفت: بر این اساس با اعلام برنامه از طرف شرکت سپرده‌گذاری برای زمانبندی مراجعه وراث، انتقال سهام متوفیان به وراث آن‌ها به صورت رسمی آغاز شود. 

 مجید عشقی با قدردانی از همکاری قوه قضاییه برای راه‌اندازی طرح ملی انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث افزود: همایش تشریح فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث با حضور نمایندگان بیش از ۱۰۰ کارگزاری برگزار شد تا این پروژه با مشارکت کارگزاران آغاز شود و در مرحله بعدی دفاتر الکترونیک قضایی نیز به این فرایند اضافه خواهند شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان‌ اینکه یکی از دغدغه‌های وراث متوفیان سهام عدالت در طول ۱۸ سال گذشته تعیین تکلیف انتقال سهام بود، تصریح کرد: بر این اساس با اعلام برنامه از طرف شرکت سپرده‌گذاری برای زمانبندی مراجعه وراث و با رونمایی از سامانه میراث، مشکلات انتقال سهام حدود ۱۵ میلیون نفر ایرانی برطرف خواهد شد.

بر اساس آخرین اطلاعات، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده‌اند که زیر ساخت‌های لازم برای تعیین تکلیف انتقال سهام این تعداد متوفی فراهم شده است و در روز‌های آتی با رونمایی سامانه میراث، این طرح ملی وارد مرحله عملیاتی می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =