تاثیر شرایط معیشتی و اقتصادی بر مشارکت در انتخابات

رئوفیان گفت: شرایط اقتصادی و معیشتی ممکن است در انتخابات امسال تاثیر بگذارد.

به گزارش فراهان خبر؛ ابوالقاسم رئوفیان، دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره فضای انتخاباتی کشور اظهار کرد: طرح پیش‌ثبت‌نام انتخاباتکه بالغ بر چهل هزار نفر به استقبال آن آمدند تغییر محسوسی در ایجاد فضای انتخاباتی پدید نیاورد.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین افزود: برخی افراد رسیدن به جایگاه قدرت و کرسی‌های خدمت را فرصتی می‌دانند برای تحقق امیال و آرزو‌های خود که اگر سهمی در پیروزی انقلاب داشته‌اند سهمشان را از سفره انقلاب بردارند.

رئوفیان ادامه داد: براساس همین نگاه ابزاری به حکومت و قدرت است که امام سه ویژگی برای نظام سیاسی مبتنی بر جمهوریت قائل است؛ اول اینکه حکومت با آرای مردم سرکار می‌آید؛ دوم اینکه خلاف میل مردم عمل نمی‌کند و سوم اینکه مردم آن را حفظ می‌کنند که اولی و سومی که متوجه مردم است تا کنون به‌درستی عمل شده و مردم به‌خوبی از عهده آن برآمده‌اند، اما دومی که متوجه مسئولان و دست‌اندرکار به‌ویژه مجلس و دولت است  متاسفانه مورد بی‌مهری و کم‌توجهی قرار گرفته است.

 دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: مشارکت سیاسی مردم از اساسی‌ترین مفاهیم در علوم اجتماعی-سیاسی است. شرایط امروز حاکم بر جامعه به‌ویژه شرایط اقتصادی و معیشتی ممکن است در انتخابات ۱۱ اسفند تاثیر بگذارد.

رئوفیان ادامه داد: در آرایش سیاسی جناحین شاهد تکثر در لیست خواهیم بود و طیف‌های سیاسی فعال در دو جناح از یک طرف به رقابت درون جناحی و از طرف دیگر در مصاف با جناح رقیب به مبارزات انتخاباتی خواهند پرداخت که به اعتقاد من شور انتخاباتی پدید خواهد آمد و این خود به مشارکت هرچه بیشتر مردم پای صندوق‌های رای کمک خواهد کرد.

 دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین افزود: اگر شورای نگهبان از ردصلاحیت‌های گسترده بپرهیزد به برگزاری انتخابات کمک می‌کند. جمهوری اسلامی به لحاظ ساختاری متکی بر رای مردم است.

وی اضافه کرد: جمهوری که شکل حکومت است با بیش از ۹۸ درصد رای مردم به‌وجود آمد که نشان‌دهنده حق مردم در تعیین سرنوشت خود است و هیچ حزب و گروه سیاسی نمی‌تواند با تحریم انتخابات مردم را از این حق محروم سازد.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =