گاز رایگان و پاداش صرفه‌جویی در انتظار مشترکان خوش‌مصرف

مسلم رحمانی گفت: در آئین‌نامه جدید بحث پاداش خوش‌‌مصرفی هم برای بخش خانگی و هم بخش‌های غیرخانگی در نظر گرفته شده است.

به گزارش فراهان خبر؛ مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: مشترکانی که بین ۱۰ تا ۳۵ درصد و در بازه زمانی ۱۶ آذر تا ۱۵ اسفند نسبت به دوره مشابه در سال قبل صرفه‌جویی کنند، نه تنها هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد بلکه مبلغی نیز به عنوان پاداش صرفه‌جویی دریافت خواهند کرد.

به گزارش شرکت ملی گاز ایران، «مسلم رحمانی» با بیان اینکه مشترکان خوش‌مصرف در آیین‌نامه جدید اصلاح تعرفه‌های گاز تشویق می‌شوند، افزود: در آیین‌نامه جدید، بحث پاداش خوش‌مصرفی هم برای بخش خانگی و هم بخش‌های غیرخانگی از جمله صنایع و مشترکان عمده در نظر گرفته شده است.

وی ادامه‌داد: الگوی مصرف به‌این گونه است که در سه پلکان نخست، مشترکان کم‌مصرف قرار دارند که حدود ۷۰ درصد مصارف به این پلکان تعلق دارد؛ پلکان‌های بعدی به ترتیب مشترکان با مصرف متوسط، پُرمصرف و بسیار پرمصرف خواهند بود، ضمن آن‌که دامنه مصرف نیز از ۷۵ مترمکعب به ۱۰۰ مترمکعب افزایش یافته است.

به گفته رحمانی، از ابتدای سال ۱۴۰۲ دامنه مصرف برای ۱۲ پله اشاره شده ۱۰۰ مترمکعب خواهد بود؛ ضمن آن‌که با وجود افزایش دامنه مصرف، تعرفه‌ها هیچ تغییری نکرده است و همانند سال قبل اعمال می‌شود و فقط در پلکان ۱۱ و ۱۲، به ازای هر مترمکعب پنج و ۶ هزار تومان دریافت می‌شود.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در پایان با بیان این‌که نزدیک‌ به ۷۰ درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، گفت: تعداد مشترکان بسیار پرمصرف که بیش از سه برابر الگوی مصرف گاز مصرف می‌کنند، فقط کمتر از ۱.۳ درصد مشترکان را شامل می‌شود که از این مشترکان نیز تقاضا می‌شود تا با مدیریت مصرف، هم گازبهای کمتری پرداخت و هم با مصرف بهینه به تامین پایدار گاز در روز‌های سرد سال کمک کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + شانزده =