شمار شهدای غزه به ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر رسید/ ۶ هزار مفقودالاثر

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه اعلام کرد: بر اثر تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش فراهان خبر؛ دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه تأکید کرد: تعداد زخمی‌های تجاوز اخیر رژیم اشغالگر، به ۳۰ هزار نفر رسیده است که بیشر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

این مرکز اعلام کرد: بر اثر جنایت اخیر اشغالگران در مدرسه الفاخوره جبالیا واقع در شمال نوار غزه، بیش از ۲۰۰ فلسطینی به شهادت رسیدند.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، دفتر اطلاع رسانی دولتی فلسطین در نوار غزه همچنین اعلام کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی، صبح روز شنبه ۵۰۰ بیمار را از بیمارستان الشفا اخراج کرده است. این در حالی است که بیماران مذکور به شدت نیازمند دریافت خدمات درمانی و مداوا و بستری در مراکز بیمارستانی هستند.

براساس گزارش این نهاد دولتی در غزه، ۶۰ درصد از ساختمان‌های مسکونی این منطقه بر اثر بمباران و آتش توپخانه صهیونیست‌ها، به طور کلی یا جزئی منهدم شده است.

این نهاد دولتی در غزه، رژیم اشغالگر قدس را مسوول پیامد‌های انسانی ناشی از تبدیل بیمارستان شفا به یک پادگان نظامی دانست و تأکید کرد: سازمان‌های بین المللی در زمینه جنایاتی که اشغالگران علیه بیمارستان‌ها انجام می‌دهند، مسئول هستند.

دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه همچنین در پایان خواستار بازگشایی گذرگاه رفح برای وارد کردن کمک‌های پزشکی و درمانی و همچنین سوخت برای بیمارستان‌های این منطقه شد.

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =