راه‌ اندازی مراکز ازدواج و خانواده در تمام مراکز استانها تا پایان سال

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان گفت:مراکز خدمات جامع ازدواج و خانواده باید یک تسهیل گر واقعی در حوزه ازدواج برای جوانان باشند.

به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام و المسلمین مهدی متقی فر مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: راه اندازی مرکز خدمات جامع ازدواج و خانواده در مراکز استان‌ها و شهرستان‌های کشور یکی از برنامه‌های معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان در راستای ترویج ازدواج در حال انجام است.

وی گفت: اکنون در دو استان سیستان و بلوچستان و قم به صورت آزمایشی در چندماه گذشته این مراکز راه اندازی شدند و حدود ۱۸ خدمت را در زمینه تسهیل ازدواج همانند همسان گزینی، مشاوره و خدمات حوزه عقد و ازدواج که می‌تواند برای جوانان مناسب باشد با قیمت کم انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف این مراکز پیگیری ۲۰ درصد خدماتی است که طبق مصوبه شورای عالی جوانان دستگاه‌های دولتی باید به جوانان می‌دادند.

وی با بیان اینکه این مراکز خدمات جامع ازدواج و خانواده باید یک تسهیل گر واقعی در حوزه ازدواج برای جوانان باشند گفت: تا پایان سال این مرکز در تمام مراکز استان‌های کشور راه اندازی خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =