آغاز پویش ملی به حرمت حضرت زهرا (س) می‌بخشم

رئیس ستاد ملی صبر از آغاز پویش ملی "به حرمت حضرت زهرا (س) می‌بخشم" جهت ایجاد بستر آزادی زندانیان خبرداد.

به گزارش فراهان خبر؛ ستاد ملی صبر با فلسفه ترویج فرهنگ مصالحه و بخشایش در جامعه تشکیل و در سال‌های اخیر توانسته تا با تجمیع تمامی ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و حاکمیتی، گامی خوب در توسعه صلح و سازش و ترویج فرهنگ عفو و بخشش بردارد.

برگزاری پویش‌های سراسری در مناسبت‌های ملی و مذهبی مختلف از اقدامات این ستاد مردم نهاد در جهت توسعه صلح و سازش و ترویج فرهنگ گذشت است که در سال‌جاری نیز همزمان با فرار سیدن ماه محرم، پویش «به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم» آغاز شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ستاد ملی صبر ترکیبی از همه قوای مردمی و حاکمیتی است، فعالیت در ستاد ملی صبر یک مسئولیت همگانی است که همه باید در آن مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه ترکیب ستاد ملی صبر یک ترکیب قضایی نیست گفت: این ستاد تشکیل شده از همه توانمندی‌های کشور است.

رئیس ستاد ملی صبر اظهار کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) و آغاز ایام فاطمیه، ستاد ملی صبر پویش ملی “به حرمت حضرت زهرا (س) می‌بخشم ” را در راستای ایجاد سازش و مصالحه میان مردم با استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی و با هدف سازش پرونده‌های قصاص نفس (قتل عمد) آزادی زندانیان و سازش نزاع‌های طایفه‌ای و قومی و سازش سایر پرونده‌های حقوقی و قضائی برگزار می‌کند.

وی افزود: این پویش از سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در سراسر کشور آغاز شده است.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور با اشاره به دیگر پویش‌های برگزار شده توسط ستاد صبر گفت: در پویش “به احترام امام رئوف می‌بخشم” تعداد ۴۲۲ نفر از محکومان به قصاص نفس از چوبه دار رهایی پیدا کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =