صهیونیست‌ها می‌خواهند کشور‌های منطقه را به جنگ غزه بکشانند

مالکی گفت: رژیم صهیونیستی می‌خواهد کشور‌های منطقه را به جنگ غزه بکشاند، اما ادامه جنگ به نفع آن‌ها نخواهد بود.

به گزارش فراهان خبر؛ فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره حملات مجدد رژیم صهیونیستی به نوار غزه پس از پایان آتش‌بس گفت: از اول استنباط ما این بود که اسرائیلی‌ها به آتش‌بس پایبند نیستند.

وی ادامه داد: صهیونیست‌ها فکر می‌کنند اگر به حملات وحشیانه خود ادامه دهند و مردم بی‌گناه را بکشند شاید بر شکست مفتضحانه‌ای که از حماس در مرحله اول خوردند سرپوش گذاشته شود به همین دلیل به آتش‌بس پایبند نبودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: صهیونیست‌ها بعد از آتش‌بسی که پذیرفتند این حملات را انجام می‌دهند به لحاظ اینکه کشور‌های منطقه را به جنگ بکشاند، غافل از اینکه اگر جنگ ادامه پیدا کند روند جنگ تغییر می‌کند و قطع‌به‌یقین به نفع رژیم صهیونیستی نخواهد بود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس بیان کرد: ما انتظار زیادی از روسای کشور‌های اسلامی داشتیم که نسبت به این مسئله جدی‌تر برخورد کنند و حداقل یک خروجی فراتر از خروجی سیاسی داشته باشند.

وی افزود: برخی کشور‌های اسلامی که به‌دنبال جلوگیری از حملات رژیم صهیونیستی به غزه هستند باید مجامع بین‌المللی را نسبت به این جنگ حساس کنند.

مالکی گفت: اسرائیلی‌ها یک مسیر انزوا را طی می‌کنند تا به نوعی دولت افراطی نتانیاهو از این مهلکه نجات یابد؛ این سیاستی است که نتانیاهو دنبال می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: نتانیاهو با این اقدامات می‌خواهد خود را نجات دهد، چون در مرحله اول حملات حماس نتانیاهو در لبه پرتگاه قرار داشت و دولتش در حال فروپاشی بود و اگر تحرک بیشتری می‌شد و کشور‌های عربی به حماس کمک می‌کردند الان شرایط اسرائیل به گونه‌ای دیگر بود، اما نسبت به این مسئله کوتاهی کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 6 =