اطلاعیه سازمان حج و زیارت درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف عمره‌مفرده سال ۱۴۰۲

سازمان حج و زیارت درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف عمره‌مفرده سال ۱۴۰۲ اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش فراهان خبر؛

متن پیام سازمان حج و زیارت به شرح ذیل است:

بااستعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، امکان اعزام مجدد زائران عمره به سرزمین وحی فراهم شده است، از این‌رو مرحله گروه بندی جهت ثبت نام از ودیعه گذاران دارای اولویت تشرف در گروه‌های اعزامی حدفاصل ۲۸ آذر تا ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ از چهارشنبه مورخ ۲۲ آذر آغاز خواهد شد.

الف) مشمولین ثبت‌نام:

دارندگان کارت‌های ثبت نامی عمره مربوط به نام نویسی عمومی سال ۱۳۸۷ از اولویت ۱ تا ۱۵۰: این افراد باید با مراجعه به سامانه omreh.haj.ir اقدام به تکمیل و بروز رسانی اطلاعات خویش و همچنین تشکیل گروه (به همراه اعضای خانواده، بستگان، آشنایان و …) جهت تشرف در یک کاروان اقدام کنند.

ب) ایستگاه‌های پروازی و استان‌های اعزامی از هر ایستگاه:

۱- امام خمینی (ره): استان‌های البرز، ایلام، تهران، زنجان، سمنان، قزوین، قم، کاشان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، لرستان، مرکزی، همدان

۲- اصفهان: استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری

۳- مشهد: استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی

۴- شیراز: استان‌های بوشهر، فارس، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان

۵- تبریز: استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی

۶- ساری: استان‌های گلستان، مازندران

۷- اهواز: استان خوزستان

۸-یزد: استان یزد

۹- کرمان: استان کرمان

۱۰- زاهدان: استان سیستان و بلوچستان

ج) زمان تشکیل گروه و نام نویسی اولیه (رزرواسیون):

متضاضیان دارای اولویت اعزام به عمره سال‌جاری از ساعت ۱۱ روز چهارشنبه ۲۲ آذر می‌توانند با مراجعه به سامانه omreh.haj.ir نسبت به تشکیل گروه اقدام و سپس از ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۲۳ آذر با مراجعه مجدد به سامانه فوق کاروان خود را انتخاب کنند.

د) نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم:

– نام نویسی اولیه (رزرواسیون) افراد صرفاً با مراجعه مستقیم ایشان به سامانه omreh.haj.ir فراهم خواهد بود و به متقاضیان گرامی توصیه می‌شود برای صرفه جویی در وقت و نیز سهولت در کار، قبل از شروع ثبت‌نام در گروه‌های اعزامی، به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اولیه، تشکیل گروه اقدام کنند. پس از نام‌نویسی اولیه (رزرواسیون) متقاضی در گروه‌های اعزامی، می‌باید در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت به کارگزار مربوط مراجعه کرده و مدارک خواسته شده را ارائه کنند. بدیهی است قطعی شدن ثبت‌نام مقدماتی افراد منوط به مراجعه به موقع و ارائه کامل مدارک موردنیاز (قید شده در برگه رزرواسیون) به کارگزار خواهد بود.

– مدت زمان مجاز واریز مابه‌التفاوت هزینه سفر پس از قطعی شدن ثبت‌نام، حداکثر ۴۸ ساعت بوده که درصورت عدم واریز هزینه سفر در این فرصت، متقاضی به طور خودکار (سیستمی) حذف و فرد جدید جایگزین وی خواهد شد.

ه) سایر موارد:

– هزینه سفر به عمره مفرده شامل مخارج ارزی و ریالی همچون: بلیط هواپیما، اجاره هتل‌های محل اقامت، تغذیه و تدارکات، حمل و نقل، صدور روادید، جلسات آموزشی و … بوده که مبلغ آن طی قبض “مابه‌التفاوت هزینه سفر” محاسبه و توسط متقاضی پرداخت خواهد شد.

– بنابر تصمیم اخذ شده، کلیه دفاتر و کارگزاران زیارتی سراسر کشور آمادگی دارند درصورت مراجعه متقاضیان، با دریافت حق‌الزحمه مربوطه، نسبت به درج اطلاعات افراد در سامانه عمره از قبیل: تکمیل اطلاعات متقاضی، تشکیل گروه، دریافت کلمه و رمز عبور و در نهایت ذخیره (رزرو) اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام کنند.

– درصورت فراموشی اولویت اعزام، دارندگان کارت‌های ثبت‌نامی عمره می‌توانند با مراجعه به سامانه عمره و یا از طریق کد دستوری *۴*۶۴۵۱۱# از اولویت کارت ثبت‌نامی خویش (اولویت‌های ششصد گانه) مطلع شوند.

– برای سهولت ثبت‌نام در گروه‌های اعزامی، این امکان در سامانه عمره وجود دارد که دارندگان کارت‌های ثبت‌نامی با تشکیل گروه نسبت به جستجو و انتخاب کاروان و ثبت‌نام چند نفر بطور همزمان اقدام کنند.

– باتوجه به ضیق وقت و لزوم تکمیل هرچه سریعتر گروه‌های اعزامی به عمره، چنانچه ۴۸ ساعت پس از آغاز نام‌نویسی اولویت‌های فراخوان شده مراجعه نداشته و گروه‌های اعزامی تکمیل نگردد، سازمان حج و زیارت اقدام به فراخوان از اولویت‌های بعدی خواهد نمود.

– باتوجه به تجربیات و سوابق گذشته تشرف معمترین در هر زمان منوط به صدور به موقع روادید ازسوی سفارت کشور عربستان سعودی و تأیید جداول پروازی است.

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =