توصیه طب سنتی برای رفع اثر آلودگی هوا: دمنوش عناب و بخور طبیعی

یک متخصص طب سنتی گفت: در هنگام بروز آلودگی هوا بهتر است افراد از انار که آنتی اکسیدان خوبی دارد و همچنین انگور استفاده کنند.

به گزارش فراهان خبر؛ فاطمه مرادی٬ متخصص طب سنتی با اشاره به نکات تغذیه‌ای لازم در هنگام بروز آلودگی هوا گفت: یکی از مهم ترین توصیه متخصصان در هنگام بروز آلودگی هوا٬ مصرف بیشتر مایعات، دمنوش و آبمیوه های طبیعی است. 

وی اضافه کرد: در هنگام بروز آلودگی هوا افراد باید سعی کنند از غذاهای سبک و آبکی مانند انواع آش و سوپ استفاده کنند تا تاثیر آلودگی هوا بر بدن کاهش پیدا کند. 

مرادی ادامه داد:  یکی از آبمیوه های مناسب آلودگی هوا آب سیب طبیعی است و دمنوش عناب نیز یک نوشیدنی مناسب خواهد بود.  افرادی که از نظر گرمی مشکلی ندارند٬ می توانند یک قاشق مربا خوری آویشن شیرازی به دمنوش عناب خود اضافه کنند. 

این متخصص طب سنتی در ادامه افزود: برای تهیه دمنوش عناب باید چند عناب شکسته را با آب داخل قوری بریزیم تا بجوشد. دمنوش عناب نباید بیشتر از چهار هفته و روزی یک بار مصرف شود. 

مرادی تاکید کرد: برای مقابله با آلودگی هوا مصرف شربت شیره انگور همراه با لیمو ترش تازه بسیار مفید است.

وی اضافه کرد: مصرف سوپ سبزیجات حاوی جعفری و گشنیز برای مقابله با آلودگی هوا موثر است. در هنگام بروز آلودگی هوا افراد بهتر است از انار که حاوی آنتی اکسیدان بسیار خوبی است و  همچنین از میوه انگور استفاده کنند. آب لیمو شیرین و پرتقال برای آلودگی هوا مفید است. 

او گفت:‌ مصرف گوشت درمواقع آلودگی هوا سفارش نمی شود و افراد بهتر است از سیر و پیاز پخته همراه با غذا استفاده کنند. استفاده از بوهای طبیعی نیز مفید است؛ مثلا پوست پرتقال و لیمو را بر روی بخاری گذاشته یا پوست این میوه ها را داخل اب گذاشته و بخار آن را به شکل بخور استفاده کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =