تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه افراد و نهاد‌هایی خبر داد که مدعی است با صنایع پهپادی سپاه پاسداران ایران مرتبط هستند.

به گزارش فراهان خبر؛ دولت آمریکا در ادامه هراس از توانمندی‌های دفاع پهپادی و خودکفایی ایران در تولید پهپادها، شامگاه سه‌شنبه، تحریم‌های جدیدی را علیه ۱۰ نهاد و ۴ فرد اعمال کرد که مدعی است در تهیه مواد برای تولید پهپاد در ایران مشارکت داشته‌اند.

شبکه فاکس نیوز با اشاره به این تحریم‌های اعمال‌شده از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا گزارش دال که وزارت امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا مدعی هستند این تحریم‌ها شبکه‌ای را هدف قرار می‌دهد که توسط «حسین حاتفی اردکانی» مدیریت می‌شود و در ایران، مالزی، هنگ کنگ و اندونزی فعالیت می‌کند. در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا اردکانی و شخصی به نام «گری لام» که برای یک شرکت چینی کار می‌کرد و هم‌دستان آن‌ها متهم شناخته شده‌اند.

دولت آمریکا مدعی شد که این افراد و نهاد‌ها در تهیه کالا‌های حساس، از جمله قطعات الکترونیکی آمریکایی برای ساخت پهپاد‌های انتحاری تولید شده توسط سازمان جهاد خودکفایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران و برنامه پهپادی آن مشارکت داشتند.

فاکس نیوز در ادامه مدعی شد که در یک تحقیق چند ساله انجام‌شده توسط وزارت امنیت داخلی (HSI)، شبکه‌ای از شرکت‌های واسطه ایرانی، شرکت‌های صوری و شرکت‌های خدمات لجستیکی شناسایی شده‌اند که برای تهیه و تسهیل انتقال فناوری حساس آمریکایی و خارجی برای برنامه تسلیحاتی این سازمان استفاده می‌شود.

«برایان نلسون» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی درباره اعمال این تحریم‌ها با مطرح کردن ادعا‌هایی علیه نقش ایران در منطقه گفت که «تولید غیرقانونی پهپاد‌های مرگ‌بار توسط ایران و گسترش آن به نیرو‌های نیابتی تروریستی خود در خاورمیانه و روسیه همچنان تنش‌ها را تشدید، درگیری‌ها را طولانی و ثبات را تضعیف می‌کند.»

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =