حمید نوری بیش از ۴ سال در انفرادی است/ خبیثانه‌ترین اقدامات ضد بشری انجام شده است

ستایشی گفت: سوئد باید بداند که گروهک منافقین در عراق و آلبانی چه شرایطی را ایجاد کرد و همین شرایط پیش‌ روی سوئد است.

به گزارش فراهان خبر؛ ستایشی سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده حمید نوری گفت: بازداشت این هموطن روند ناعادلانه داشته است، حدود یک سال و نیم بعد بازداشت کیفر خواست صادر و ابلاغ شد.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین با اشاره به این که مدارک مکفی برای دادگاه وجود نداشته است، ادامه داد: بعد از بازداشت اقدام به جمع آوری ادله کرده اند؛ اساس تشکیل این نمایش بر پایه سناریوی رژیم جعلی صهیونیستی و منافقین بوده است.

وی افزود: هیچ کدام از روند‌های حقوقی قابل قبول و مورد اعتماد در جوامع بین المللی در مورد این شهروند رعایت نشده است و ایشان نزدیک به ۴ سال و نیم در سلول انفرادی بوده است؛ وی هیچ ارتباطی با دنیای خارج نداشت.

ستایشی تاکیدکرد: یکی از خبیثانه‌ترین اقدامات ضد بشری در این حوزه صورت گرفته است، در قرون وسطی هم این چنین مواردی نداشتیم.

سخنگوی قوه قضاییه گفت:  سوئد باید بداند که گروهک منافقین در عراق و آلبانی چه شرایطی را ایجاد کرد و همین شرایط پیش‌ روی سوئد است.

Play Video

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

ستایشی همچنین در خصوص این که حمید نوری با چه جرمی بازداشت شده است، گفت: با یک سناریو وی را به آن جا می‌کشند و بازداشت می‌کنند؛ تمام مسائل درباره وی در هاله‌ای از ابهام است.

وی با اشاره به این که شاکی وی اعضای گروهک منافقین بوده‌اند، افزود: براین اساس محاکمه وی را فراهم می‌کنند؛ بایستی بپذیریم دادگاه سوئد یک اقدام نمایشی با تحریک گروهک منافقین انجام شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که آیا می‌شد کاری کرد که هزینه‌های این اقدام ناعادلانه بالاتر برود، گفت: از همه عزیزان خواستیم به این مهم توجه کنند؛ ریاست قوه قضاییه بر این مهم تاکید داشتند و پیگیر بوده‌اند. در قوای دیگر هم به این موضوع توجه داشتند.

وی ادامه داد: وزارت خارجه و قوه مجریه هم نگاه رو به جلویی داشتند و پیگیر قضایا بوده اند، همه انشاالله اهتمام و توجه بیشتری کنیم که این موضوع ختم به خیر شود.

ستایشی در ادامه پیرامون این که در قوه قضاییه و دستگاه‌های دیگر مسیر عملی که طی می‌کنیم امیدوارنه است یا نه، گفت: آنچه من استماع کردم دلالت بر این دارد که همه به این موضوع توجه ویژه دارند؛ دبیر ستاد حقوق بشر مجدانه و تمام قد پیگیر هستند. همه امیدواریم به اینکه سیستم قضایی سوئد سر عقل بیاید و توجه کند و تکالیفشان را نسبت به تعهدات بین اللملی که دارند اجرایی و عملیاتی کنند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: اولین دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان اصلی گروهک منافقین در ۲۱ آذر ماه تشکیل شد. همه ملت ایران از سابقه جنایت‌ها و شقاوت‌های این گروهک اطلاع دارند؛ ما تمام حرفمان این است که اصول و قواعد دادرسی را حتی برای این‌ها (کسانی که دشمن نظام بودند و ظلم به نظام کردند) دقیقا اعمال کردیم.

وی در همین خصوص افزود: افتخارمان این است که هر آنچه انجام می‌دهیم دقیق و منطبق با موازین شرعی عمل کردیم.

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =