رئیس ستاد انتخابات: داوطلبان معترض شکایت‌شان را در سامانه شورای نگهبان ثبت کنند

رئیس ستاد انتخابات گفت: داوطلبانی که عدم احراز صلاحیت شدند می‌توانند در سامانه شورای نگهبان اعتراض خود را ثبت کنند.

به گزارش فراهان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد، سید‌محمد‌تقی شاهچراغی امروز در ستاد انتخابات خراسان شمالی اظهار داشت: داوطلبانی که عدم احراز صلاحیت شده‌اند می‌توانند از ۱۷ تا ۱۹ دی ماه به مدت سه روز از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ با پیگیری مجدد در سامانه اعلامی شورای نگهبان شکایت خود را ثبت کنند و این اعتراض‌ها در یک دوره ۳۰ روز توسط شورای نگهبان بررسی و نتایج اعلام خواهد شد.

وی افزود: با توجه به قانون جدید و امکان استفاده از ۵ سند هویتی شامل؛ کارت ملی، کارت پایان خدمت سربازی، گذر نامه و شناسانه و لزوم راه اندازی سامانه احراز هویت در تمام مراکز اخذ رای، زیر ساخت‌های خوبی برای برگزاری مطلوب انتخابات فراهم شده است.

معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه با تاکید بر اینکه رعایت بی‌طرفی مجریان در مراحل اجرایی انتخابات ضروری است، گفت: بی‌طرفی و پرهیز از جانب‌داری در تمامی مراحل اجرایی برگزاری انتخابات ۱۱ اسفندماه سال جاری، از سوی مسئولان، امری ضروری و قطعی است. 

شاهچراغی گفت: آمادگی حضور پرشور در تمام اقشار، اقوام و قومیت ها، احزاب، حلقه های میانی، پیشکسوتان، علما و … در خراسان شمالی وجود دارد و با حضور حداکثری در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و همچنین در راستای تشکیل مجلسی قوی تلاش کنیم. 

وی افزود: مدیران در دولت سیزدهم هیچ شأنی به‌جز خدمتگزاری برای خود قائل نیستند و در واقع خدمتگزاری مطلوب حق ملت عزیز ایران اسلامی است. ستاد انتخابات کشور و دولت سیزدهم تمامی ظرفیت‌ها، امکانات و توان خود را برای برگزاری هرچه بهتر انتخاباتی سالم، با دقت و نظارت به کار گرفته است.

شاهچراغی هدف از برگزاری این‌گونه نشست‌های تبیینی را رصد میدانی حوزه های انتخابیه  تحقق مشارکت حداکثری و قوی پای صندوق‌های رأی در ۱۱ اسفندماه سال جاری، عنوان کرد و افزود: در راستای آگاهی‌بخشی و تبیین جایگاه و اهمیت انتخابات و حضور مردم و اقشار مختلف جوانان و بانوان و… در پای صندوق های رای تلاش شود. 

وی ادامه داد: پیگیری و تلاش مسولان برای رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم و اقدامات موثر و پروژه‌های امید آفرین موجب ایجاد حس رضایتمندی مردم خواهد شد.

انتهای پیام/۳۱۱/.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =