همایش بزرگداشت‌امیرکبیر در فراهان برگزار می‌شود

بخشدار مرکزی فراهان گفت: همزمان با سالگرد شهادت میرزا تقی خان فراهانی ملقب به‌امیرکبیر همایش بزرگداشت‌امیرکبیر با عنوان« فرزند فراهان؛ افتخار ایران» در شهرستان فراهان زادگاه این بزرگ مرد تاریخ برگزار می‌شود.

به گزارش «فراهان خبر»؛ مرتضی چقایی، بخشدار بخش مرکزی شهرستان فراهان در جلسه هماهنگی همایش بزرگداشت‌امیرکبیر با اشاره به برگزاری همایش بزرگداشت‌امیرکبیر گفت: همزمان با سالگرد شهادت میرزا تقی خان فراهانی ملقب به‌امیرکبیر به سبب خدمات بزرگ و ارزشمند میرزا تقی خان این همایش در شهرستان فراهان زادگاه این بزرگ مرد تاریخ برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش بیستم دیماه از ساعت ۹ تا ۱۲ در سالن دانشگاه آزاد فراهان با عنوان \” فرزند فراهان؛ افتخار ایران\” برگزار می‌شود.

چقایی اظهارکرد: به منظور تبیین ابعاد شخصیتی‌امیرکبیر برای نسل امروزی مسابقه تولید محتوای دیجیتال و چندرسانه‌ای با موضوع‌امیرکبیر ویژه دانش‌آموزان فراهانی برگزار می‌شود.

بخشدار بخش مرکزی گفت: مسئولان باید تلاش کنند تا بتوانند شخصیت‌های بزرگ و تاریخی را زنده نگه دارند و خدمات ارزنده این افراد را در جامعه به ویژه برای نسل جوان تبیین کنند و یاد و خاطره این افراد را در جامعه حفظ کرده و تداوم ببخشند.

وی با اشاره به خدمات ارزنده‌امیرکبیر برای کشور افزود: اصلاحات بنیادین و همه‌جانبه‌ای از جمله توسعه فرهنگ سیاسی، اصلاحات اداری، مسائل اقتصادی، اصلاح امور مالی و اصلاح وضع قشون از جمله اقدامات ارزنده این بزرگ‌مرد فراهانی بوده است.

چقایی اظهارکرد: رهبر انقلاب همواره در اولین دیدار خود با رؤسای جمهور و هیئت دولت و نمایندگان مجلس تأکید می‌کند که دوران ۴ ساله دولت خود را برای خدمت به مردم قدر بدانند همان‌گونه که‌امیرکبیر در طول ۳ سال صدارت خود کار‌های بزرگ و مهمی انجام داد.
انتهای خبر/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =