حمله مستقیم به یمن بزرگ‌ترین حماقت آمریکا و انگلیس در تاریخ است

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: آمریکا و انگلیس در حمله به یمن اشتباه کردند و از تجارب گذشته خود درس نگرفتند.

به گزارش فراهان خبر به نقل از المیادین، البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: آمریکا و انگلیس در حمله به یمن اشتباه کردند و از تجارب گذشته خود درس نگرفتند. از سوی دیگر «فضل ابوطالب» عضو دیگر دفتر سیاسی جنبش انصارالله نیز آمریکا و انگلیس را تهدید کرد و گفت که این اقدام بدون پاسخ نخواهد ماند و کشور‌های متجاوز پیامد‌های آن را خواهند دید.

از سوی دیگر «نصرالدین عامر» رئیس هیأت اطلاع رسانی انصارالله گفت که هرگونه پاسخ یمن به تجاوز متجاوزان را نیرو‌های مسلح به صورت رسمی اعلام خواهند کرد.

آمریکا و انگلیس بامداد جمعه چندین منطقه یمن را هدف حملات متعدد قرار دادند.

مقام آمریکایی در گفتگو با رویترز مدعی شد حملات آمریکا و انگلیس در یمن با هواپیما، کشتی و زیردریایی انجام شده است.

ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس بامداد جمعه در دفاع از تجاوز نظامی به یمن اعلام کرد: نیروی هوایی سلطنتی حملاتی هدفمند علیه تاسیسات نظامی مورد استفاده حوثی‌های یمن انجام داده است.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نیز در پی تجاوز نظامی کشورش به یمن اعلام کرد: به دستور من نیرو‌های نظامی ایالات متحده آمریکا همراه با بریتانیا و با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا و هلند حملات موفقیت‌آمیزی علیه چند هدف در یمن انجام دادیم.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از «چند مقام آمریکایی» گزارش داد که ارتش‌های آمریکا و انگلیس «بیش از ۱۲ سایت مورد استفاده توسط حوثی‌های یمن» را هدف قرار دادند.

این اهداف نظامی شامل مراکز لجستیکی، سامانه‌های دفاع هوایی و اماکن انبار تسلیحات بوده است.

سی. ان. ان نیز گزارش داد که موشک‌های تاماهاوک از سکو‌های هوایی، زمینی و زیرسطحی شلیک شدند و هدف از این حملات کاستن از حملات مداوم حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ بود.

این گزارش افزود که اهداف مورد حمله شامل سامانه‌های راداری، محل نگهداری پهپاد‌ها و سایت‌های پرواز آنها، انبار موشک‌های بالستیک و کروز و سایت‌های شلیک آن‌ها بود.

معاون اول استاندار صنعا بامداد جمعه در تشریح حملات تجاوزگرانه آمریکا و انگلیس به صنعا گفت که این حملات تلفات جانی به همراه نداشته است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =