آخرین اقدامات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات تشریح شد

وزیر کشور تمهیدات ویژه برای مشارکت پرشور مردم و همچنین فراهم کردن زمینه و امکانات برای نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش فراهان خبر؛ احمد وحیدی روز دوشنبه ۴۶ روز مانده به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: هر چه به یازدهم اسفند و زمان برگزاری انتخابات مجلس نزدیک می‌شویم، فضای انتخاباتی گرم‌تر خواهد شد و از همگان انتظار می‌رود تا با حضور پرمعنا در صحنه، حال و هوای کشور را انتخاباتی‌تر کنند.

وزیر کشور گفت: در این مسیر مردم، رسانه‌ها و احزاب و اصناف که همه دارای مسئولیت اجتماعی هستند، فضا را برای انتخابات خوب و قوی فراهم کنند تا از دلِ انتخابات قوی یک مجلس قوی و مقتدر را شاهد باشیم.

وحیدی درباره تمهیدات لازم وزارت کشور برای مشارکت پرشور و فراهم کردن امکانات برای تبلیغات نامزد‌ها گفت: رسالت ما ایجاد بستر‌های لازم برای مشارکت قوی، فراهم کردن مقدمات و ایجاد تسهیلات لازم برای حضور داوطلبان و ارائه برنامه در تبلیغات آنهاست که به همین منظور آیین نامه‌ای برای تبلیغات در دولت به تصویب رسید.

وی از دیگر اقدامات را پیش بینی و تمهیدات لازم برای حضور نامزد‌های انتخابات در رسانه ملی عنوان کرد و گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها قرار شد از ظرفیت رسانه ملی برای نامزد‌ها در تبلیغات استفاده شود.

استفاده از امکانات دولتی برای نامزد‌ها

وحیدی همچنین استفاده از ظرفیت و امکانات دیگر استان‌ها برای تبلیغات نامزد‌ها را از دیگر اقدامات انجام شده برای تبلیغات نام برد و گفت: استان‌ها موظف شدند تا امکانات دولتی قابل استفاده را برای در اختیار گذاشتن نامزد‌ها در دوران انتخابات شناسایی کنند تا با یک برنامه‌ریزی در اختیار نامزد‌ها قرار گیرد و آن‌ها بتوانند برای معرفی برنامه‌های خود و برگزاری نشست‌ها، استفاده کنند.

وزیر کشور درباره استفاه از امکانات دولتی برای نامزد‌های انتخاباتی گفت: استفاده از امکانات دولتی برابر قانون باید به طور مساوی بین همه داوطلبان تقسیم شود و ستاد انتخاباتی هر استان موظف است بر اساس ارزیابی ظرفیت‌های دولتی، این امکانات را به طور مساوی میان داوطلبان تقسیم کنند.

وی به فراهم کردن اقدامات لازم در حوزه احزاب و گروه‌ها و جریان‌های سیاسی کشور هم اشاره کرد و افزود: در جلساتی که با احزاب و تشکل‌ها داشتیم، درخواست آن‌ها حضور فعال در انتخابات بود که آن را جزو تکالیف خود می‌دانستند. زیرا هدف از ایجاد احزاب و تشکل‌های سیاسی این است که در مهمترین رخداد سیاسی کشور حضور فعال داشته باشند. به همین منظور چنانچه تسهیلاتی را در این زمینه خواسته باشند در چارچوب قانون دنبال می‌شود تا نقش فعال خود را ایفا کنند.

ظرفیت مهم خانواده آموزش و پرورش در مشارکت تمام عیار

وحیدی درباره استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش در امر انتخابات گفت: آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه اجرایی کشور دو مسئولیت مهم در امر انتخابات دارد؛ نخست اینکه به برگزاری انتخابات کمک می‌کند و نقش بسیار ارزشمندی دارد و معمولا در انتخابات کمک مهمی در اجرای انتخابات دارند و دوم نقش مشارکت عمومی آنهاست و آن بحث رای اولی‌ها که بسیار شیرین بوده و در آموزش و پرورش رقم می‌خورد.

وزیر کشور ادامه داد: با توجه خانواده بزرگ آموزش و پرورش حرکت این وزارتخانه در تشویق مشارکت مهم است و با توجه به پیش بینی‌های خوب وزیر آموزش و پرورش امیدواریم نقش برجسته این خانواده بزرگ را در برگزاری انتخابات پرشور شاهد باشیم.

وحیدی این را هم گفت که خانواده بزرگ آموزش و پرورش نقش ویژه‌ای در فرهنگ سازی و ایجاد زمینه برای مشارکت پرشور و تمام عیار رای اولی دارد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 4 =