اسامی مجلس اولی‌های مجلس دوازدهم

صد نماینده دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای اولین بار وارد خانه ملت می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«فراهان خبر»؛ انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی در ۱۱ اسفند برگزار شد که به گفته هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان حدود ۱۵ هزار نفر در انتخابات با یکدیگر رقابت کردند که به معنای تأییدصلاحیت بیش از ۷۳ درصد از داوطلبان و رقابت بیش از ۵۱ نامزد برای هر صندلی نمایندگی مجلس بود.

انتخابات مجلس در برخی حوزه‌های انتخابیه در سراسر کشور به دور دوم کشیده شده است که نام این حوزه‌ها به شرح ذیل است:

استان آذربایجان شرقی؛ حوزه‌های انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو و همچنین شبستر و میانه
استان اردبیل؛ حوزه انتخابیه پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز
استان اصفهان؛ حوزه‌های انتخابیه سمیرم و لنجان
استان البرز؛ حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس
استان خراسان جنوبی؛ حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف
استان خراسان رضوی؛ مشهد و کلات
استان خوزستان؛ حوزه‌های انتخابیه آبادان، رامهرمز و رامشیر
استان زنجان؛ حوزه‌های انتخابیه خدابنده، زنجان و طارم
استان فارس؛ حوزه‌های انتخابیه شیراز و زرقان، مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد
استان مازندران؛ حوزه انتخابیه قایم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی
استان همدان؛ حوزه انتخابیه ملایر
استان کرمانشاه؛ حوزه انتخابیه کرمانشاه
استان تهران؛ حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
استان گلستان؛ حوزه انتخابیه گنبدکاووس
استان لرستان؛ خرم‌آباد و چگنی

در دور اول انتخابات از ۲۹۰ کرسی نمایندگی مجلس تعداد ۲۳۰ کرسی مستاجر چهار ساله‌اش را شناخته که از این تعداد تا قبل از برگزاری دور دوم انتخابات که به گفته وزیر کشور در اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود صد نماینده مجلس اولی هستند.

اسامی نمایندگانی که برای اولین بار وارد مجلس شورای اسلامی شده‌اند به شرح ذیل است:

۱-احد بیوته از حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین با با ۴۶ هزار و ۵۳۲ رای
۲-وحید کنعانی کلور از حوزه انتخابیه خلخال و کوثر با ۱۳ هزار و ۸۵۷ رای
۳-محمد خوش‌سیما از حوزه انتخابیه گرمی و انگوت با ۲۰ هزار و ۱۹ رای
۴-بابک رضازاده از حوزه انتخابیه مشگین‌شهر با ۱۷ هزار و ۷ رای
۵-مصطفی معینی از حوزه انتخابیه کاشان وآران و بیدگل با ۳۶ هزارو ۷۳۴ رای
۶-اسداله چراغی از حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره با ۳۱ هزار و ۵۹۵ رای
۷-سلام ستوده از حوزه انتخابیه مهاباد با ۱۵ هزار و ۸۸۵ رای
۸-بهنام رضوانی از حوزه انتخابیه کلیبر، خدا‌آفرین و هوراند با ۲۲ هزار و ۲۴۶ رای
۹-فرامرز شهسواری از حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق با ۱۳ هزار و ۵۵۰ رای
۱۰-غلامحسین زارعی از حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان با ۲۰ هزار و ۲۵۷ رای
۱۱-گقارد منصوریان از حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی جنوب با یک هزار و ۳۵ رای
۱۲-مهدی زمانی افشار از حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک با ۳۰ هزار و ۴۶۳ رای
۱۳-سید روح‌الله موسوی از حوزه انتخابیه لردگان و خانمیرزا و فالرد با ۵۶ هزار و ۸۵۰ رای
۱۴-محمد نصیری از حوزه انتخابیه فردوس، سرایان، طبس و بشرویه با ۲۵ هزار و ۹۴۳ رای
۱۵-عثمان سالاری از حوزه انتخابیه تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد با ۷۶ هزار و ۱۰۲ رای
۱۶- امیر توکلی‌رودی از حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار با ۴۸ هزار و ۵۷۵ رای
۱۷-هادی محمدپور از حوزه انتخابیه گناباد و بجستان با ۱۷ هزار و ۷۶۹ رای
۱۸-سیدیحیی سلیمانی از حوزه انتخابیه نیشابور، فیروزه، زبر‌خان، میان‌جلگه با ۵۱ هزار و ۵۷۷ رای
۱۹-محمد رستمی از حوزه انتخابیه نیشابور، فیروزه، زبر‌خان، میان‌جلگه با ۴۴ هزار و ۱۱۴ رای
۲۰-هادی قوامی از حوزه انتخابیه اسفراین و بام‌صفی‌آباد با ۳۴ هزار و ۵۸۰ رای
۲۱-عباس قدرتی از حوزه انتخابیه شیروان با ۱۴ هزار و ۹۰۰ رای
 ۲۲-جهانبخش قلاوند از حوزه انتخابیه اندیمشک با با کسب ۴۷ هزار و ۳۶۵ رای
۲۳-منصور علیمردانی از حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه با ۲۳ هزار و ۸۶۴ رای
۲۴-احمد عجم از حوزه انتخابیه شاهرود و میامی با ۳۵ هزار و ۸۴۵ رای
۲۵-یاسر عربی از حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان با ۱۷ هزار و ۶۸۱ رای
۲۶-محمدانوربجارزهی از حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند، دشتیاری و زرآباد با ۵۴ هزار و ۲۵ رای
۲۷-محمدنور دهانی از حوزه انتخابی سراوان وسیب و سوران و مهرستان و گلشن با ۳۱ هزار و ۱۰۹ رای
 ۲۸-حاکم ممکان از حوزه انتخابیه ارومیه با ۱۱۹ هزار و ۷۶۶ رای
۲۹-عمر پوراقدم از حوزه انتخابیه ماکو وچالدران و پلدشت و شوط با ۴۶ هزار و ۴۸۶ رای
۳۰-علی احمدی از حوزه انتخابیه میاندوآب و چهاربرج و باروق با ۳۳ هزار و ۴۴۶ رای
۳۱-رسول بخشی از حوزه انتخابیه اصفها‌ن، جرقویه، ورزنه، هرند و کوهپایه با ۱۱۱ هزار و ۴۴۱ رای
۳۲-حامد یزدیان از حوزه انتخابیه اصفها‌ن، جرقویه، ورزنه، هرند و کوهپایه از ۹۷ هزار و ۳۹۸ رای
۳۳-حبیب قاسمی از حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان با ۲۲ هزار و ۹۰۵ رای
۳۴-اسماعیل سیاوشی از حوزه انتخابیه فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت با ۱۷ هزار و ۷۸۰ رای
۳۵-رمضان رحیمی از حوزه انتخابیه فلاورجان با ۱۸ هزار رای
۳۶-حسین عبدلی از حوزه انتخابیه نطنز و بخش قمصر با ۱۴ هزار و ۳۸۳ رای
۳۷-جعفر پورکبگانی از حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم با ۲۳ هزار و ۳ رای
۳۸-غلامحسین زارعی از حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان با ۲۰ هزار و ۲۵۷ رای
۳۹-میثم ظهوریان از حوزه انتخابیه مشهد و کلات با ۲۷۹ هزار و ۶۲۲ رای
۴۰-امیرحسین ثابتی منفرد از حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات با ۴۸۷ هزار ۹۸۲ رای
۴۱- کامران غضنفری از حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات با ۳۱۶ هزار ۳۷۴ رای
۴۲-بهشید برخودار از از حوزه انتخابیه زرتشتیان با ۱۰۲۱ رای
۴۳-علی اصغر نخعی‌راد از حوزه انتخابیه مشهد و کلات با ۲۲۰ هزار و ۴۶۶ رای
۴۴-سیدمحمد پاکمهر از حوزه بجنورد، مانه‌وسملقان، جاجرم، گرمه، راز، جرگلان با ۴۹ هزار رای
۴۵-سیدمحسن موسوی‌زاده از حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون با ۸۱ هزار و ۹۴۳ رای
۴۶-محمد امیر از حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون با ۷۳ هزار و ۴۳۱ رای
۴۷-فرشاد ابراهیم‌پور نورآبادی از حوزه انتخابیه ایذه، باغ ملک، دزپارت و صیدون با ۵۰ هزار و ۳۸۳ رای
۴۸-امیر حیات‌مقدم از حوزه انتخابیه بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی با ۴۶ هزار و ۷۴۶ رای
۴۹-مجید داغری از حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه با ۲۹ هزار ۶۳۷ رای
۵۰-هاشم خنفری پورجعفری از حوزه انتخابیه شادگان با ۲۷ هزار و ۷۰۳ رای
۵۱-سیدجمال موسوی از حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود با ۲۰ هزار و ۸۲۱ رای
۵۲-رحمدل بامری از حوزه انتخابیه ایرانشهر، راسک، سرباز و دلگان با ۷۰ هزار و ۳۵۹ رای
۵۳-فرهاد شهرکی از حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون با ۴۰ هزار و ۸۵۰ رای
۵۴-اردوان اکبرپور از حوزه انتخابیه سپیدان و بیضاء با ۱۴ هزار و ۴۶۸ رای
۵۵-غلامرضا توکل شوریجه از حوزه انتخابیه سروستان، کوار و خرامه با ۲۰ هزار و ۵۲۶ رای
۵۶-حسن‌علی محمدی از حوزه انتخابیه فسا با ۱۴ هزار و ۷۳۶ رای
۵۷-امید نصیبی از حوزه انتخابیه ممسنی و رستم با ۳۶ هزار و ۹۷۸ رای
۵۸-سالار ولایتمدار از حوزه انتخابیه قزوین و آبیک و البرز با ۶۰ هزار و ۲۹ رای
۵۹-عباس بیگدلی از حوزه انتخابیه تاکستان با ۲۳ هزار و ۷۰۳ رای 
۶۰-محمد منان رئیسی از حوزه انتخابیه قم با ۱۰۵۱۴۷ رای
۶۱-قاسم روانبخش از حوزه انتخابیه قم با ۷۸۵۴۵ رای
۶۲-محمدرسول شیخی‌زاده از حوزه انتخابیه دهگلان و قروه با ۱۷ هزار و ۴۵۸ رای
۶۳-مجید دوستعلی از حوزه انتخابیه کرمان و راور با ۷۱ هزار و ۵۶۶ رای
۶۴-یاسر سلیمانی از حوزه انتخابیه بافت و رابر و ارزوئیه با ۲۴ هزار رای
۶۵-بهنام سعیدی از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد با ۳۷ هزار و ۶۲۱ رای
۶۶-عبدالحسین همتی سراپرده از حوزه انتخابیه زرند وکوهبنان با ۲۸ هزارو ۳۴۴ رای
۶۷-محمد معمتدی‌زاده از حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر با ۵۳ هزار و ۷۱۵ رای
۶۸-غلامرضا نویدی از حوزه انتخابیه شهربابک با ۱۸ هزار و ۳۰۲ رای
۶۹-رستگار یوسفی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر با ۲۵ هزار و ۷۷۱ رای
۷۰-فتح‌الله حسینی از حوزه انتخابیه قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب با ۳۸ هزار و ۴۳۴ رای
۷۱-عبدالغفور امان‌زاده از حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا با ۵۱ هزار و ۵۸۲ رای
۷۲-جمشید قائم مقام از حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر با ۱۸ هزار و ۶۵۹ رای
۷۳-مهدی فلاح از حوزه انتخابیه رشت و خمام با ۳۴ هزار و ۶۸۲ رای
۷۴-محمدعلی جانی از حوزه انتخابیه رودسر و املش با ۱۸ هزار و ۵۸۷ رای
۷۵-سعید رحمت‌زاده پشتیری از حوزه انتخابیه صومعه سرا با ۲۴ هزار و ۷۶۰ رای
۷۶-یاسر اسلام‌دوست کاربندی از حوزه انتخابیه طوالش، رضوانشهر و ماسال با ۴۴ هزار و ۱۶۱ رای
۷۷-کریم معصومی از حوزه انتخابیه فومن و شفت با ۲۲ هزار و ۵۵ رای
۷۸-سلمان زارع از حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل با ۱۹ هزار و ۲۳ رای
۷۹-حمیدرضا گودرزی از حوزه انتخابیه الیگودرز با ۲۲ هزار و ۸۷۵ رای
۸۰-محمدحسین محمدی از حوزه انتخابیه دلفان و سلسله با ۴۳ هزار و ۴۴۵ رای
۸۱-روح‌الله لک‌علی‌آبادی از حوزه انتخابیه دورود و ازنا با ۱۸ هزار و ۹۳۱ رای
۸۲-علی امامی راد از حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان با ۲۳ هزار و ۲۴۲ رای
۸۳-عالیه زمانی کیاسری از حوزه انتخابیه ساری و میاندورود با ۵۵ هزار ۴۳۲ رای
۸۴-حسن حسن نتاج صلح‌دار از حوزه انتخابیه بابل با ۶۹ هزار و ۷۲ رای
۸۵-احمد فاطمی از حوزه انتخابیه بابل با ۴۰ هزار و ۹۳۸ رای
۸۶-کامران پولادی از حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت با ۲۷ هزار و ۳۴۹ رای
۸۷-سید‌محمد جمالیان از حوزه انتخابیه اراک و کمیجان و خنداب با ۴۴ هزار و ۲۴۳ رای
۸۸-نادرقلی ابراهیمی از حوزه انتخابیه اراک و کمیجان و خنداب با ۳۹ هزار و ۵۶۲ رای
۸۹-محمد بیات از حوزه انتخابیه خمین ۸ هزار و ۲۵۳ رای
۹۰-محمد جلالی از حوزه انتخابیه محلات و دلیجان با ۵ هزار و ۴۹۳ رای
۹۱-هوشنگ هادیان‌پور از حوزه انتخابیه شازند با ۱۰ هزار و ۳۷۸ رای
۹۲-فاطمه جراره از حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد، خمیر با ۷۰ هزار و ۲۱۴ رای
۹۳-عباس صوفی از حوزه انتخابیه همدان و فامنین با ۴۷ هزار و و ۹۳۴ رای
۹۴-سیدابوالحسن مصطفوی‌غمام از حوزه انتخابیه رزن و درگزین با ۱۶ هزار و ۲۸ رای
‌۹۵-علیرضا نثاری از حوزه انتخابیه نهاوند با ۱۸ هزار و ۴۴۶ رای
۹۶-مصطفی پوردهقان از حوزه انتخابیه اردکان با ۱۲ هزار و ۲۷۱ رای
۹۷- محمد بهرامی سیف آباد از حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون با ۷۱ هزار ۷۴۷ رای
۹۸- مریم عبداللهی از حوزه انتخابیه میانه با ۲۱ هزار ۴۶۹ رای 
۹۹- عزت‌اله حبیب‌زاده از حوزه انتخابیه مرند و جلفا با ۴۰ هزار و ۲۳ رای
۱۰۰- زهرا خدادادی از حوزه انتخابیه ملکان و لیلان با ۱۳ هزار و ۶۱۳ رای

نکته جالب توجه اینکه برای اولین‌بار است که بانوان در حوزه‌های انتخابیه زرتشتیان، ساری و میاندورود، ملکان و لیلان، میانه و بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد، خمیر وکیل حوزه انتخابیه خود شده‌اند.

با توجه به برگزاری دور دوم انتخابات مجلس در اردیبهشت سال ۱۴۰۳ احتمال اینکه بر تعداد مجلس اولی‌های مجلس دوازدهم افزوده شود وجود خواهد داشت.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دوازده =