غزل وعده صادق مژده برچیده شدن اسرائیل می‌دهد

شاعر فراهانی گفت: در غزه وعده صادق مژده برچیده‌شدن رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی به وضوح بیان شده است و در بیت بیت این غزل خبرهای خوشی را در پی دارد.

حسن وروانی فراهانی در گفتگو با فراهان خبر گفت: یکی از افتخارات رهبر معظم انقلاب اسلامی، تسلط کامل ایشان به ادبیات فارسی به ویژه شعر است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب هر ساله با شاعران برجسته‌ی کشور جلساتی برگزار می‌کند که حاکی از علاقه‌ی وافر معظم‌له به بحث غنی شعر و شاعری است.

وروانی اظهار کرد: غزل وعده صادق رهبر معظم انقلاب نشانه‌ی ذهن روشن و آینده‌نگری مقام عظمای ولایت است.

شاعر فراهانی گفت: در این غزل مژده برچیده‌شدن رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی به وضوح بیان شده است و در بیت بیت این غزل خبرهای خوشی را در پی دارد.

صاحب اثر کتاب شعر ارمغان‌دل گفت: در بیت «چو ره به قبله‌ی امن است…»؛ خبر از پیروزی بر ظلم و تحقق امنیت در فلسطین و بیت‌المقدس قبله‌ اول مسلمین می‌دهد.

وی افزود: عملیات وعده صادق نیز قدرت پوشالی صهیونیسم را آشکار ساخت و قدرت والا و شگرف میهن‌مان ایران عزیز را بر جهانیان فهماند.

وروانی فراهانی اظهار کرد: در بیت زیبای «عصا بیفکن و از بیم اژدها مگریز!»؛ تلمیحی زیبا و بجا به داستان حضرت موسی(ع) و مبارزه آن حضرت با فرعون زمان است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری با استادی کامل، اسرائیل خونخوار را فرعون زمان دانسته و مسلمانان را چون حضرت موسی(ع) و از آنان می‌خواهد در برابر ظلم و خونخواری اسرائیل غاصب قد علم کرده و با عصای قدرت به نبرد با این غدّه سرطانی روی آورند و دنیای منهای اسرائیل را تجربه کنند.

شاعر فراهانی خاطر نشان کرد: به امید آن روز زیبا که کودکان غزه و جهان در آرامش و شادی بی‌نظیر زندگی کنند و با ظهور منجی عالم بشریت به خوشبختی و سعادت کامل برسند.

انتهای خبر/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 20 =