اقساط وام بافت فرسوده کاهش می یابد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: وزیر راه وشهرسازی پیشنهاد کاهش نرخ تسهیلات نوسازی مسکن در بافت های فرسوده را ارائه کرده است‌.

به گزارش پایگاه نحلیلی خبری«فراهان خبر»؛ محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه دولت برای نوسازی بافت های فرسوده با دو هدف اجرای واحدهای مسکونی موردنیاز مردم و همچنین نوسازی بافت های فرسوده و مقاوم سازی آنها برای افزایش تاب آوری ورود کرده است گفت:  نوسازی بافت های فرسوده  از جمله اولویت های اصلی در حوزه مسکن است‌.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران  با اشاره به اینکه در هفدهمین جلسه شورای‌عالی مسکن، وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد تخصیص وام‌های نوسازی ارزان قیمت همانند تسهیلات مسکن روستایی را برای تشویق و ترغیب مردم به نوسازی ارائه کرد گفت: تخصیص ارائه تسهیلات  ارزان قیمت نقش بسیار موثری برای افزایش انگیزه سازندگان جهت ورود به حوزه های بافت فرسوده داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم اکنون نوسازی بافت‌های فرسوده از میزان ۲۷۷ هزار واحد عبور کرده است  ، توضیح داد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون فرایند نوسازی بیش از ۲۷۷ هزار واحد در بافت‌های فرسوده آغاز شد که از این تعداد، ۸۷ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: دولت در تلاش است که تا پایان امسال نوسازی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را اجرایی و عملیاتی کند‌.

خبرنگار: محبوبه کباری 

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =