رئیس جمهور آینده در امتداد مسیر خدمت باشد

نماینده سابق تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس گفت: مهم‌ترین اقدام شهید رئیسی تلاش و پیگیری برای انجام وظایف و مسئولیت‌ها در سراسر کشور بود و مشی شهید رئیسی و مسیر خدمت باید امتداد داشته باشد

محمد حسینی در گفتگو با «فراهان خبر»؛ ضمن گرامیداشت یاد شهدای خدمت گفت: در پی شهادت رئیس جمهور کشورمان و شهدای خدمت بر اساس فرمان مقام معظم رهبری و قانون اساسی کشور، انتخابات برای تعیین رئیس جمهور جدید در هشتم تیرماه برگزار می‌شود.

 وی افزود: در نظام اسلامی ما بر اساس مکتب امام(ره) و همچنین قانون اساسی که یکی از نکاتی را که امروز ما می‌توانیم به عنوان یکی از دستاوردهای بحث مردم سالاری است.

حسینی اظهار کرد: دخالت مردم در سرنوشت خودشان از طریق انتخاب یک نفر به عنوان رئیس جمهور، نماینده مجلس و حتی شوراها توسط خود مردم نشان از مردم سالاری است.

نماینده سابق مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این چهار دهه‌ای که از انقلاب به طور متوسط در کشور ما هر سال یک انتخابات برگزار شده که بر اساس تجربه و همچنین آمار و اطلاعات نشان داده که مردم ما همیشه در صحنه حضور داشتند.

وی افزود: در انتخابات پیش موعد مردم این آمادگی را دارند که از بین کسانی که دارای صلاحیت هستند، فردی را به عنوان منتخب خود برای رئیس جمهوری انتخاب کنند.

حسینی اظهار کرد: شاید با گذشت سه ماه از انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخاب نمایندگان توسط مردم خوب فضای جامعه می‌رفت که مجلس جدید در کنار دولت راه حل مشکلات کشور را هموار سازد.

نماینده سابق مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهید رئیسی در مدت مسئولیت خود نشان داد که کارهایی که در قانون اساسی برای انتخاب ریاست جمهوری ذکر شده از جمله ساده زیستی، در بین مردم بودن، دغدغه مردم را داشت.

وی افزود: مهم‌ترین اقدام شهید رئیسی تلاش و پیگیری برای انجام وظایف و مسئولیت‌ها در سراسر کشور بود و مشی شهید رئیسی و مسیر خدمت باید امتداد داشته باشد. 

حسینی ادامه داد: کشور وارد یک شرایط انتخابات زود هنگام شدیم، قوانین و مقررات ما در این خصوص کافی است و همچنین فرامین مقام معظم که همیشه به عنوان صحبت‌هاش به عنوان چراغ هدایت و روشنگری برای مردم جامعه است.

نماینده سابق مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس با اشاره به بیانات رهبری در سالگرد رحلت امام راحل گفت: بیانات رهبری برای همه ما به عنوان سرلوحه است، همه نظرات، نگاه‌ها و کمک‌ها باید در جهت مشارکت باشکوه و انتخاب اصلح باشد.

وی افزود: امروز با توجه به انتخابات پیش‌رو آمریکا و از طرفی اقدامات موثر دولت‌ و همچنین پویایی و حرکت در جهت رفع مشکلات حضور گسترده مردم در انتخابات مهم است.

حسینی اظهار کرد: در این دوره انتخابات ۸۰ نفر ثبت نام کردند و در نهایت ۶ نفر توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در این شرایط به افراد که دارای سوابق و کارنامه روشن و موفق در بین مردم و در نظام هستند و در کارایی و اثربخشی از لحاظ مدیریت مدبر بودن و بتواند به وظیفه خود عمل کنند.

نماینده سابق مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز برای ما حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای مهم است که امیدواریم حماسه دیگر را مردم خوب و نجیب ما در امتداد حماسه بدرقه شهیدان رقم بزنند.

وی افزود: مردم در حماسه سوگ شهدای خدمت نشان دادند که هم از یک آگاهی، هم از یک به نوعی بینش و فرهنگ بالایی برخوردار هستند و همیشه در صحنه حضور دارند و پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستند.

حسینی اظهار کرد: ان‌شاءالله با حضور حداکثری با مشارکت مردم از همه سلایق یک انتخابات پرشور و سالمی برگزار شود، باید ما دقت کنیم به خاطر حمایت از کاندیدای مورد نظر خود در زمین دشمن بازی نکنیم و هتک حرمت نکنیم.

نماینده سابق مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخلاق‌مداری در انتخابات گفت: بدون پشتوانه، اسناد و مدارک به کاندیدای مقابل تهمت‌ نزنیم.

وی ادامه داد: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری و اخلاق مداری که در دین مبین اسلام هم به آن سفارش شده باید مورد توجه همه کاندیدا باشد، یک بی‌اخلاقی می‌تواند خوراک رسانه‌ای دشمن باشد و یک فضای مشوش در این روزهای بسیار حساس در کشور ایجاد کند.

حسینی خاطرنشان کرد: با یک مشارکت حداکثری و انتخاب یکی از کاندیداهای اصلح به عنوان رئیس جمهور برگ زرین دیگری برای نظام جمهوری اسلامی رقم خواهد خورد.

انتهای خبر/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 10 =