تبلیغات انتخابات آزمون تقوای سیاسی و اخلاقی است

امام جمعه فرمهین گفت: تبلیغات انتخابات آزمون تقوای سیاسی و اخلاقی است، کاندیدا و حامیان آنها باید توصیه‌های مقام معظم رهبری را همواره نصب‌العین قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «فراهان خبر»؛ حجت‌الاسلام محمد سوری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه فراهان گفت: تبلیغات انتخاباتی آزمون تقوای سیاسی و اخلاقی است. کاندیدا و حامیان آنها باید توصیه‌های مقام معظم رهبری را همواره نصب‌العین قرار دهند.

وی با اشاره به بیانات رهبری در اخلاق انتخاباتی افزود: در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نباید باعث شود که خط اصلی درگیری با دشمن گم و موجب سوء استفاده بدخواهان جمهوری اسلامی ایران شود.

سوری اظهار کرد: فضایی در اختیار نامزدهای انتخابات است که باید بدانند چه مطالبی بیان کنند، از این فرصت برای معرفی خود و ارائه برنامه‌های‌شان استفاده کنند.

امام جمعه فرمهین گفت: مناظرات انتخاباتی سبب شور انتخاباتی است اما باید کاندیدا و حامیان‌شان مواردی در نظر بگیرند و سبب ترویج بی‌اخلاقی، بدگویی و هتاکی و زیرپا گذاشتن حدود الهی نشود.

وی افزود: باید به دقت برنامه‌های کاندیدای انتخاباتی از جمله مسئله قیمت بنزین، درآمدهای مالیاتی و … برنامه‌های کاندیدا را بررسی کنیم.

سوری اظهار کرد: سرنوشت خود و کشور برای ما مهم باشد، باید فردی اصلح که صاحب برنامه باشد را انتخاب کنیم.

امام جمعه فرمهین گفت: ما اگر از اقتصاد نالان هستیم و به مشکلات اعتراض داریم باید خوب سوابق، روزمه و صحبت‌های کاندیدا را نگاه کنیم و انتخاب کنیم.

وی افزود: صداو سیما در معرفی کاندیدا و شور انتخاباتی سنگ تمام گذاشت و ما هم بایدبه تکلیف خود عمل کنیم و در ۸ تیرماه در پای صندوق رای بهترین را رقم بزنیم.

سوری با اشاره به جنایات صهیونیست در هرگاه النصیرات گفت: این رژیم غاصب هر جنایتی را انجام می‌دهد، اردوگاه النصیرات مکان امن اعلام شده بود اما رژیم کوک‌کش به بهانه آزادی اسرا به این اردوگاه حمله کرد و ۲۲۰ شهید، زن و بچه بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند.

امام جمعه فرمهین گفت: هر انسان آزادی از این جنایات‌ها آزارده می‌شود، این رژیم غاصب و کودک‌کش رحم ندارد و این جنایات قطعا رژیم صهیونیستی را به لبه پرتگاه می‌برد و بزودی نابود خواهند شد.

وی با اشاره به شهادت امام محمدباقر(ع) اظهار کرد: هدف عمده ائمه معصوم(ع) تشکیل جامعه اسلامی است و لازم تشکیل آن حکومت اسلامی است. ائمه بزرگوار هدفشان با شیوه‌های مختلف برای تشکیل جامعه اسامی است.

سوری با اشاره به اهمیت روز عرفه گفت: اساس عبادت دعا کردن است، دعای عرفه سرمایه عظیم و پر مضامین و سرشار از معرفت با پروردگار عالم است.

امام جمعه فرمهین افزود: برای قربانی روز عید قربان مسائل بهداشتی رعایت شود و در توزیع قربانی فقرا را مدنظر داشته باشند و در این خصوص کمیته امداد شهرستان آماده همکاری با مردم است.

وی با اشاره به اطعام دادن در روز عید غدیر گفت: در مورد اطعام دادن در عید غدیر سفارش شده و اجر بسیاری دارد. 

انتهای خبر/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 16 =