رشد ۱۶۷ درصدی میزان جمع آوری زکات در فراهان

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) فراهان گفت: یک میلیارد و نود و دو میلیون تومان زکات و کفارات در ۷ ماهه امسال در فراهان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۴۰۹ میلیون تومان بوده حدود ۱۶۷درصد رشد داشته است.

غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) فراهان در گفتگو با فراهان خبر از جمع آوری یک میلیارد و نود و دو میلیون تومان زکات و کفارات در ۷ ماهه امسال در فراهان خبر داد و گفت: از این مبلغ حدود ۸۲۳ میلیون تومان زکات واجب و مستحب جمع آوری شده که سهم محرومان و پروژه های عام المنفعه بوده و در زمینه ی معیشت، مسکن و جهیزیه نیازمندان هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه زکات مال شامل زکات واجب گندم، جو، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا و نقره است، افزود: زکات مستحبی نیز شامل همه محصولات کشاورزی، باغات، میوه و صیفی جات می شود.

حافظ کمال اظهارکرد: ۵۸ روستا در فراهان مشمول پرداخت زکات واجب و مستحب و زکات فطریه هستند، که از کل مبلغ زکات وکفارات جذب شده ۸۴ میلیون تومان نقدی، ۷۳۹ میلیون تومان غیر نقدی بوده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) فراهان ضمن تقدیر از مشارکت و همدلی مراکز خیریه و نیکوکاری نیز گفت: از این میزان ۱۳۶میلیون تومان توسط مراکز نیکوکاری و ۱۳۳میلیون تومان نیز زکات فطریه در روستاها جمع آوری و توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۴۰۹ میلیون تومان بوده حدود ۱۶۷درصد رشد داشته است.

وی افزود: کشاورزان و عموم مردم گرامی می توانند با شماره گیری با تلفن همراه#۰۸۶۱۰*۸۸۷۷* بصورت مستقیم وجوه خود را جهت کمک به نیازهای محرومان واقعی فراهان واریز کنند.

حافظ کمال، مراجعه به اداره کمیته امداد واقع در شهر فرمهین و یا مراکز نیکوکاری شهرهای تلخاب و خنجین را راه های دیگر برای پرداخت این واجب الهی دانست و خاطرنشان کرد: افراد می توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۰۸۶۳۳۷۲۳۹۵۲ -۰۸۶۳۳۷۲۴۲۵۷حوزه مشارکتهای مردمی کمیته امداد فراهان، نسبت به واریز مبالغ کمک خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =