انفجار خرابکارانه در خط لوله گاز بروجن-شهرکرد خسارت جانی نداشت

مدیر مرکز راهبری شبکه گاز گفت: انفجار خرابکارانه در خط لوله گاز فشارقوی بروجن-شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری خسارت جانی نداشت.

به گزارش فراهان خبر؛ سعید عقلی مدیر مرکز راهبری شبکه گاز با بیان اینکه انفجار خرابکارانه در خط لوله بروجن-شهرکرد خسارت جانی نداشت، گفت: در حال حاضر در تامین گاز شهرها و روستاها مشکلی وجود ندارد و مشکلات ایجاد شده در چند روستای نزدیک به محل حادثه به زودی برطرف می‌شود.

بامداد امروز چهارشنبه صدای انفجار مهیبی در بروجن در استان چهارمحال و بختیاری به گوش رسید که باعث وحشت مردم شد. گفته می‌شود صدای این انفجار به حدی بوده که در مناطق اطراف بروجن از جمله بلداجی و گندمان هم شنیده شده است.

در پی شنیده شدن این صدا، فتاح کرمی، فرماندار شهرستان بروجن، از احتمال وقوع انفجار در خط لوله گاز فشار قوی سراسری در گردنه حلوایی این شهرستان خبر داد و سپس تایید کرد که «این خط لوله گاز که جزء خطوط سراسری گاز کشور است، دچار حریق و انفجار شده است.»

تصاویر اولیه از انفجار خط لوله گاز فشار قوی بروجن – شهرکرد

Play Video

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

وی با اشاره به قطع گاز این خط سراسری اظهار داشت: «تا زمانی که گاز باقیمانده در لوله‌ها موجود است، آتش شعله‌ور خواهد بود.»

کرمی اضافه کرد: «محور ارتباطی بروجن به لردگان و خوزستان در مجاورت این خط لوله بسته شده و تیم‌های امداد و نجات و آتش‌نشانی در محل مستقر هستند.»

فرماندار بروجن همچنین اعلام کرد: «با توجه به بروز حادثه آتش‌سوزی در خط انتقال گاز سراسری و احتمال افت فشار گاز در این شهرستان، فعالیت مدارس شهرستان بروجن در همه مقاطع تحصیلی از ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود.»

طبق گفته فرمانده آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرستان بروجن و همچنین مدیر مرکز راهبری (دیسپچینگ) شبکه گاز، حادثه انفجار خط لوله گاز سراسری بروجن – شهرکرد خوشبختانه خسارات جانی به همراه نداشت.

Play Video

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

محور ارتباطی بروجن به لردگان بازگشایی شد
محور بروجن به لردگان که به علت انفجار خط لوله سراسری گاز در محدوده گردنه حلوایی بروجن مسدود شده بود، بازگشایی شد. گاز شهری شهرهای بروجن، گندمان و فرادنبه هم که بر اثر این حادثه قطع شده بود، با تلاش مهندسان شرکت ملی گاز وصل شد.

انفجار یک خط لوله دیگر در منطقه خرم‌بید
همزمان با انفجار خط لوله گاز بروجن-شهرکرد، گفته می‌شود که خط لوله گاز در شهرستان خرم‌بید استان فارس نیز دچار حریق شده است.

قزل سفلی معاون سیاسی، امنیتی استانداری فارس در این رابطه به خبرگزاری صداوسیما گفت: این انفجار ساعاتی پیش در حوالی شهر صفاشهر مرکز شهرستان خرم‌بید رخ داد که با توجه به این که خارج از محدوده شهری بود، تلفات جانی نداشته است. 

وی افزود: شورای تامین شهرستان خرمبید در حال بررسی علت این حادثه است. قزل سفلی در خصوص عمدی بودن یا نبودن این حادثه اظهار نظری نکرد و گفت منتظر بررسی دقیق این حادثه هستیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس همچنین گفت: این حادثه سبب اختلال در گازرسانی به خرم‌بید نشده است.

باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =